News

Koniec magazynu DJ Mag ?

Aktualny wydawca prestiżowego magazynu DJ Mag – Future Publishing – poinformował o decyzji zaprzestania wydawania tego pisma. Jeżeli nie znajdzie się nabywca czasopismo zostanie zamknięte wraz z końcem pażdziernika. Posunięcie to ma związek z ogólną akcją wycofania kilkunastu tytułów prasowych wydawcy. Pracownicy pisma nie mogą pogodzić się z myślą, że tak dobrze prosperujące czasopismo może zostać zamknięte. 


Redaktor czasopisma Lesley Wright mówi, że decyzja wydawcy jest wielką niespodzianką lecz jest do całej sytuacji nastawiona pozytywnie i wierzy w to, że magazyn będzie się nadal ukazywał.


Negocjacje dotyczące sprzedaży magazynu juź są prowadzone i o ile wszyscy pracownicy są zaniepokojeni sytuacją to tak naprawdę jest to zwykły interes. (…) W tym roku magazyn osiągnął rekordowy wynik w swoim notowaniu Top 100 DJs stając się jeszcze bardziej popularny.”


Dave Clarke mówi: „Jestem bardzo smutny z tej wiadomości.”  Za całą sytuację wini głównie obecną kondycję angielskiej sceny klubowej jak również rozwój internetu, który przesiąknął już na stałe w środowisko klubowe i bezpośrednio zagraża rozwojowi papierowemu czasopismu. Internet daje możliwość publikacji aktualności czy opisów płyt dokładnie w tym samym czasie kiedy to ma miejsce. Dzięki internetowi także DJ Mag osiągnął największą w historii frekwencje podczas głosowania na najlepszego DJa roku 2006.


Judge Jules był bardziej zażenowany sytuacją mówiąc: „Mam nadzieję, że wieści odnośnie zamknięcia czasopisma DJ Mag się nie sprawdzą i okażą się tylko plotką. Od kiedy pamiętam czasopismo to miało swoje miejsce na klubowej, muzycznej scenie. Towarzyszyło DJom i klubowiczom tworząc pomost wzajemnej informacji. Wierzę w to, że DJ Mag znajdzie nabywcę i będzie nadal pojawiał się na klubowej scenie.”


O wyniku pertraktacji i dalszym losie czasopisma poinformujemy jak tylko pojawią się w tej sprawie, nowe istotne fakty.  


Tekst: Roman COMPOD Majewski / źródło: Trust the DJ 


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →