News

John Dahlback i jego mutanty

Ośmioletnia – długa i krótka zarazem – kariera Johna Dahlbacka obfituje w mnóstwo produkcji i remiksów. Śmiało można stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej niedocenianych szwedzkich artystów, przez wszystkie lata stojący w cieniu Szwedzkiej Mafii i Erika Prydza…I chociaż wiemy, że jest to dość odważne stwierdzenie, trudno mu zaprzeczyć – pomimo kilkudziesięciu dobrych wydawnictw, cały czas to ktoś inny kojarzy nam się z tym blondwłosym krajem. I w tym wypadku wcale nie mamy na myśli Abby!


John Dahlback stawał jednak na głowie, wydając dwa albumy, kilkadziesiąt singli i równie dużo remiksówi. I chociaż mówi, że jest całkiem spokojny, gdy gra i nie chce się popisywać, to jest jednym z producentów w których wypadku chodzenie pół metra nad ziemią byłoby uzasadnione, o czym zresztą będziecie mieli okazję przekonać się wraz z premierą składanki z jego największymi hitami.


Dziwny zabieg w wieku zaledwie dwudziestu czterech lat, prawda? We własnym labelu można wydawać wszystko – słuszność decyzji o wydaniu „Mutants” (swoją drogą, tak samo nazywa się nowopowstały label Johna) pozostawiamy pod ocenę Wam, zwłaszcza, że dobrego, elektryzująco-pompującego materiału na nim jest faktycznie dużo. Dla producentów mamy dość istotną wiadomość:„W Mutants będę wydawać zarówno swój materiał, jak i kawałki innych artystów. Może to być każdy – jeśli wysłalibyście mi kawałek i spodobałby mi się on, oraz miałby „mutantsowy” feeling, wydałbym go. Nie musi pochodzić od najpopularniejszych w danej chwili nazwisk.”


Feeling ten poczujecie już na początku maja, a jeszcze w tym roku, nakładem Defected ukazać się ma kolejny album szwedzkiego „elektryka”.Tracklista:


 Płyta 1. (niezmiksowane):


   1. Borderline
   2. Hustle Up
   3. Kaliber Feat. Elodie – Is This For Love
   4. Don’t Speak
   5. John Dahlback & Sebastian Ingrosso – Lick My Deck
   6. Huggotron – Gasoline
   7. Feat. Andy P – Love Inside (Dub)
   8. If You Give Me
   9. Feat. Erika Gellermark – Nothing Is For Real (Mark Knight Remix)
  10. Autumn
  11. Feat. Andy P – Everywhere
  12. Blink
  13. Feat. Elodie – Bingo
  14. Pyramid (Dirty South Remix)
  15. Francesco Diaz – Human Animal (John Dahlback Remix)
  16. Feat. Basto – Out There


 Płyta 2. (zmiksowana)


   1. Full Length John Dahlback DJ Mix
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →