News

Joel Corry i David Guetta z kolejnym wspólnym numerem – posłuchaj

Wspólna przygoda Joela Corry’ego oraz Davida Guetty rozpoczęła się rok temu w ramach produkcji utworu BED, który jak się okazało stał się międzynarodowym hitem. Od dzisiaj mamy kolejną okazję posłuchać tych dwóch DJ-ów, a mianowicie chodzi o najnowszą kolaborację Francuza i Brytyjczyka pt. What Would You Do?, do której wokali użyczył amerykański raper – Bryson Tiller. Sprawdźmy jak brzmi ten numer!


BED było jednym z największych hitów 2021 roku

Pierwsza kolaboracja na linii Joel Corry – David Guetta była niesamowicie udana. Wydany pod koniec lutego 2021 roku utwór BED to radiowy letniaczek, który zdobył uznanie wielu producentów z branży muzyki elektronicznej. Muszę stwierdzić, że gdyby nie ten track, to francuska legenda nie mogłaby zaliczyć tego roku do tak udanego. 
Dlaczego? Ten kawałek stał się hitem i to na bardzo dużą skalę. Na najwyższym stopniu podium pojawił się na listach przebojów w takich krajach jak Wielka Brytania czy Czechy, a najwięcej wyświetleń i odsłuchań piosenka otrzymała prawdopodobnie ze Stanów oraz z Węgier, gdzie pojawiła się w czterech różnych zestawieniach. Warto też wspomnieć, że w Polsce track ten otrzymał status złotej płyty, bowiem sprzedał się w wysokości 25 tysięcy kopii.

Przeczytaj też: Wystartował konkurs na najlepszy remiks do „The Motto” Tiesto – szczegóły

W Internecie znajduje się sporo różnych wersji utworu BED, jednak swoją własną wersję numeru stworzyli oddzielnie David Guetta i Joel Corry. Francuz skupił się na bardziej festiwalowych brzmieniach i do tej pory zdarza mu się grać tą odsłonę swojego hitu, bo brzmieniem po prostu pasuję do future rave’owych klimatów. Brytyjczyk z kolei stworzył tech-house’ową wersję BED, którą można byłoby grać w angielskich klubach czy chociażby na Ibizie. 
Nie tylko oni postanowili trochę zmienić hit z 2021 roku, ponieważ ową kompozycję wziął na warsztat norweski duet KREAM, który zamienił radiowy przebój w deep house’ową podróż w nieznane. Jak będzie w przypadku What Would You Do? Czy kolejny raz będziemy mieli do czynienia z przyszłym earwormem? Sprawdźmy!

Posłuchaj BED czyli poprzedniej piosenki Joela Corry’ego i Davida Guetty

Co byś zrobił, gdybyś usłyszał tą piosenkę?

Przechodząc od razu do rzeczy – What Would You Do? to kolejna piosenka Joela Corry’ego, która idealnie pasuje do określenia „radiowy letniaczek”. Z drugiej strony jestem prawie pewien, że kolejny raz otrzymamy specjalne remiksy od Brytyjczyka, jak od Davida Guetty. Nie można zapominać o tym, że przy piosence pracowała jeszcze jedna gwiazda, którą jest Bryson Tiller znany ze współpracy z DJ Khaledem oraz Rihanną.
Nowy numer Joela i Guetty to bardzo poprawny miks dance popu i house’u w letnim klimacie. Niektórym to określenie może kojarzyć się z niezbyt udaną, a przede wszystkim komercyjną piosenką. Jest w tym trochę prawdy, ale zdecydowanie nie powiedziałbym, że What Would You Do? jest nieudane. Klimat kawałka naprawdę sprawia, że poczujemy lato w marcu, a wokale Brysona tylko uwydatniają spokojne brzmienie kompozycji. 
Szczerze nie byłem pewien, czy Amerykanin będzie pasować do takiego typu numerów, ale po przesłuchaniu tracka nie miałem już żadnych wątpliwości. Nie bardzo rozumiem co zrobił w tym numerze David Guetta. Znalazł się on tam przypadkiem czy tylko, żeby utwór ładnie prezentował się na papierze? Mogę tylko gdybać, ale jednego jestem pewien. What Woud You Do? to materiał na radiowy hit.

Posłuchaj What Would You Do? – najnowszego projektu Corry’ego i Guetty

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →