News

Jakub Rene Kosik zapowiada album (i nie tylko)

Jakub Rene Kosik nabiera rozpędu! Ostatnie miesiące to jeszcze większa aktywność Jakuba – po wiosennym „Piscina De Frezzaria” będącym zwieńczeniem pracy w weneckim studio nad tzw. „sekretnym projektem”, czerwiec upłynął pod znakiem EP-ki „Pocket Inspiration” wydanej w niemieckim No Border Recordings (z utworami: „Interrupted Dream”, „It’s Yours” oraz „Switching To REM”) oraz singlem techno – „2Day Slow/ Fried Tones”, który ukazał się w labelu należącym do artysty – Traquency.


Lipiec to trzy wydawnictwa – świetnie przyjęty remiks „Dark Passenger” KD3 (Sentence), progresywny „Empty Places Full Of Memories” oraz bardziej techniczny „Pictures Of You” (Traquency).


W tym samym czasie Jakub zaczął pracę nad albumem „Secret Life”, którego premiera planowana jest na 5-tego września. Choć pełna tracklista nie jest nadal znana – przedstawiamy klipy z utworami, które na pewno się na nim znajdą, sprawdźcie poniżej.
Poprosiliśmy Jakuba o kilka słów nt. albumu: „Secret Life to wycieczka po dość emocjonalnym fragmencie mojego życia, pewnego rodzaju pamiętnik, gdyż każdy utwór to najpierw silne przeżycia, choć zgodnie z tytułem – pozostają moim sekretem. Jest tam mnóstwo uczuć – pozytywnych i negatywnych i każdy kawałek powstał pod ich wpływem. Wiele pozycji pojawiło się już w formie singlowej na Beatport, choć są też takie, których nie znajdziemy nigdzie indziej, tylko na albumie. Długo myślałem, jaki czas będzie najlepszy na wypuszczenie „Secret Life”, ale życie napisało własny scenariusz i jest teraz jest to najlepszy moment. Muzycznie będzie to rzecz raczej do słuchania w samochodzie, czy w domu niż na parkiety. Będzie to mój pierwszy album od 10 lat i już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, co oczywiście dodatkowo mnie napędza. Pojawi się on prawdopodobnie w dwóch wersjach – zmiksowanej kompilacji oraz wersji DJ-skiej.”


W międzyczasie Kosik spełnia się również w swoim nowym projekcie „Magic Between Us”: i tutaj również dowiadujemy się o pierwszych planach wydawniczych – „Magic Between Us to jeszcze głębszy emocjonalnie projekt. Bardziej ambientowy, refleksyjny, chill-out’owy – to niejako przedłużenie pozostałości po „Secret Life”. Produkcje nieco bardziej easy-listening, oczywiście nadal oparte na elektronice, ale romansujące z żywymi instrumentami, czy nietypowym układem rytmicznym. Aktualnie trwają rozmowy dotyczące wydawnictwa i w tym przypadku, poza singlami – również jest duża szansa na album.”
Poza działaniami produkcyjnymi, JRK po chwili przerwy „powraca” w wydaniu imprezowym – już 6-tego sierpnia usłyszymy go na festiwalu Audioriver. Zapraszamy również do przesłuchania wywiadu i tzw. selekcji w audycji „Connect” Angelo Mike’a – http://soundcloud.com/jarek-czechowski/connect-19-selekcja-jakub-rene-kosik oraz do zapoznania się z ciekawostką, jaką jest książka m.in. o Jakubie, wydana w kilkunastu krajach: http://www.amazon.co.uk/Polish-Artists-Stanislaus-Ostoja-Kotkowski-Nisenthal/dp/1157041345.A jeśli komuś jeszcze mało – już niedługo singiel „Shivers” (Sentence) z remiksem Jarka Czechowskiego aka Angelo Mike oraz kolejne wydawnictwa z serii techno, w tym m.in. open-air’owy killer „Nkoder – The Clap Way (Jakub Rene Kosik – A Finales Del Verano Remix) w ukraińskim Sex Panda Records oraz mocny singiel we włoskim Room 69.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →