News

Jak zagrali Kaskade i Kygo na Lollapalooza Chicago? Posłuchaj setów

KygoKaskade po raz kolejny podbijają światowy festiwal, tym razem jest to amerykańska Lollapalooza. Sprawdzamy występ obojga artystów! 


Kygo i Kaskade na Lollapalooza 2022

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 1991 i przez kolejne 6 lat impreza odbywała się co roku. Po 5 latach przerwy festiwal został reaktywowany dopiero w 2003. W czasie tej edycji koncerty odbyły się w aż 30 miastach. W roku 2004 festiwal odwołano z powodu słabej sprzedaży biletów, jednakże w 2005 impreza znów się odbyła. Zrezygnowano jednak z koncertów w wielu miastach. Finalnie Lollapalooza stała się dwudniowym festiwalem stacjonarnym, odbywającym się w Chicago.

Amerykański festiwal Lollapalooza trwający w dniach 28-31 lipca obejmuje nie tylko gatunki EDM, ale także gamę rocka, dance, popu i wszystkiego pomiędzy, co jest właśnie celem owego wydarzenia. Wśród świeżo ogłoszonych gości znaleźli się Kaskade, pionier tropikalnych house’ów – Kygo, Duke Dumont, REZZ, ZHU, Black Coffee, CloZee i wielu innych.

Jedną z bardziej znanych osób reprezentujących muzykę elektroniczną na Lollapalooza jest właśnie Kyrre Gørvell-Dahll, znany jako Kygo, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku sześciu lat. Do tworzenia własnych utworów oraz próbowania swoich sił jako DJ zainspirował go jego idol – Avicii. Swój pierwszy sukces osiągnął w roku 2013, dzięki remiksowi utworu I See Fire autorstwa Eda Sheerana, który osiągnął wtedy ponad 36 milionów wyświetleń na SoundCloud i ponad 85 milionów na YouTube. W 2014 Kygo zastąpił Aviciiego podczas TomorrowWorld, co dało mu jeszcze większy rozgłos. Kygo jest też autorem takich hitów, jak It Ain’t Me, Stole The Show czy Firestone. 

Kygo, Lollapalooza 2022

Kolejnym artystą, jaki zagrał na tegorocznej jest Ryan Gary Raddon, lepiej znany pod pseudonimem Kaskade. Jest on amerykańskim DJ-em oraz producentem muzycznym pochodzącym właśnie z Chicago. DJ Times uznał Kaskade za najlepszego DJ-a w Ameryce w 2011 i 2013 roku. Kaskade był mocno związany z wytwórnią OM Records, jednak pod koniec 2006 roku Kaskade opuścił wytwórnię, aby podpisać kontrakt z Ultra Records. Ryan niejednokrotnie współpracował z legendą muzyki elektronicznej – DeadMau5, wydając utwory I Remember oraz Move For Me.

Kaskade, Lollapalooza 2022, posłuchaj 

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →