News

Jacob Seville: 2. urodziny Levitate i Apparition

Jak ten czas leci – wydaje się, że dopiero co powstały polskie net-labele Levitate i Apparition, a tymczasem właśnie zdmuchują dwie świeczki na swoich urodzinowych tortach! Przy tej okazji warto przyjrzeć się ich twórcy, którym jest Jacob Seville, wcześniej znany bywalcom dobrych, poznańskich (i nie tylko) klubów jako DJ Cube.  Chyba jedyny artysta, który zagrał zarówno na Audioriver, jak i Sunrise.Jeden z bardzo aktywnych uczestników i animatorów polskiej sceny miał już w swojej karierze producenckiej kilka różnych etapów. Na pierwszych EPKACH Levitate słychać wyraźnie fascynacje muzyką progressive house, momentami w dość trancowej, melodyjnej odsłonie. Teraz już dość daleko jest od tamtej stylistyki, postawił na housowe groove’y i bardziej minimalistyczne podejście do tworzenia.


Ten pierwszy, progresywny etap został utrwalony m.in. przez Jarka Czechowskiego, który sięgnął po muzykę Kuby przy okazji nagrywania płyty „Poland Calling”, i zawsze skory był do wychwalania talentu naszego pracowitego producenta. Jego potencjał odkrył też król San Francisco Claude VonStroke, dzięki czemu „Groovin'” ukazało się w Dirtybird.   W międzyczasie dzięki Levitate swoje Epki mogli pokazać światu inni polscy producenci m.in. Sosnowski, Mikita, E.F.G., Peres, Mooryc, Sozonov czy Static Sense.


Do dziś nakładem Levitate ukazało się 46 wydawnictw, na niektórych znajdziemy prawdziwe perełki, poniżej znajdzicie linki do wybranych numerów, które naszym zdaniem zasługują tu na wyróżnienie. Przy okazji posłuchajcie też najnowszych utworów zgromadzonych na urodzinowych kompilacjach „Levitate 2 Years”. To nie są zestawu typu the best of, to całkiem nowe rzeczy.


W tym samym czasie co Levitate powstało też Apparition Recordings, gdzie Kuba wraz z płockim artystą MCQ prezentuje bardziej wymagającą, mniej stricte parkietową muzykę. Swego czasu na łamach DJ MAGA zachwycaliśmy się Moorycem i jego EP „Immortality”, które pojawiło się w pażdzierniku 2008.Potem Jacob i Apparition zaskoczyli nas m.in. dwoma dubstepowymi kompilacjami „Lowfreq Poland”, były też wydania chill outowe czy niekreślone zjawiska z szuflady „electronica”.


Właśnie wydana składanka „Apparition 2 Years” to przegląd najciekawszych tracków wydanych dotąd w tym labelu. Link poniżej. Życzymy wytrwałości i międzynarodowych sukcesów!


 


 
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →