News

Gwiazdy EDM, które nadal nie wystąpiły w Polsce – część 1

Pomimo tak dużych festiwali jak Sunrise Festival, Audioriver czy Open’er, są gwiazdy EDM, które nadal nie wystąpiły w Polsce. Przedstawiamy kilka z nich.


Wydarzenia muzyczne na polskiej scenie

Z roku na rok coraz bardziej rozwijamy się w kierunku muzyki. W Polsce na bieżąco można usłyszeć o nowych koncertach, latem możemy uczestniczyć w masowych wydarzeniach na świeżym powietrzu jak np. Sunrise FestivalKraków Live Festival, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Pol’and’Rock, a zimą organizowane są koncerty w zamkniętych, ogrzewanych halach.
Oprócz wielkich, masowych wydarzeń organizatorzy rozrywki sprowadzają także wielu twórców do mniejszych klubów. Nie brakuje nam przeróżnych gatunków muzycznych, większe wyżej wymienione festiwale to mieszanka wszystkich brzmień! Znajdziemy tutaj Polskich jak i zagranicznych artystów, od popu, przez rap, aż po brzmienia klubowe.
Do tej pory są jednak artyści, którzy nie mieli okazji u nas występować. Zobacz listę poniżej!

Jakich artystów jeszcze nie usłyszeliśmy w Polsce?

1. Kaskade
Twórca Ryan Gary Raddon urodzony w 1971 roku, którego kojarzyć można z wydań w takich wytwórniach jak Monstercat, Insomniac, Ultra.
Kaskade na przestrzeni swojej kariery wypuścił utwory z wielu house’owych podgatunków, znajdziemy u niego również brzmienia z gatunków takich jak dubstep, big room i drum & bass. Wszechstronny gatunkowo muzyk może pochwalić się współpraca z takimi artystami jak Tiesto, Deadmau5 czy Galantis. Jak widać żaden gatunek nie jest mu straszny!
W 1995 Ryan zaczął swoją przygodę z muzyką, a w 2001 roku wydal swój pierwszy singiel ‚What I Say’. Zasłużony utwór „Steppin’ Out” wydany w 2004 roku osiągnął 5 miejsce na liście Hot Dance Club Play magazynu Billboard i 6 miejsce w Dance Radio Airplay. Nominowany do nagrody Grammy aż 6 razy artysta ma za sobą debiuty na festiwalach światowej rangi jak np; Ultra Music Festival, Coachella czy Electric Daisy Carnival.

Kaskade na Ultra Miami 2016

2. Yellow Claw
Holenderski duet muzyczny działający od 2010 roku, w skład którego wchodzą Jim Aasgier i Nizzle. Od 2014 zajmują się własną wytwórnią pod szyldem Barong Family. Niegdyś Yellow Claw znani byli jako trio, jednak 22 czerwca 2016 roku ogłosili, że MC Bizzey postanowił opuścić grupę, ponieważ został ojcem. EDC Las Vegas 2016 było ich ostatnim występem jako trio.
Współpracowali z wieloma znanymi artystami takimi jak DJ Snake, Diplo, Juicy J oraz Krewella. Wspólnymi siłami stworzyli utwory, które na ten moment kojarzy większość EDM’owej społeczności. Ich singiel Dj Turn It Up wydany w 2013 roku był swego czasu dość popularny i do teraz utrzymuje swoje stanowisko, został nawet wykorzystany w serialu Riverdale wydanym przez Netflixa w 2017 roku.
Duet miał okazje występować całkiem niedaleko nas, grali na Belgijskim Tomorrowland, w Holandii na Amsterdam Music Festival, zwiedzili wszystkie niemieckie festiwale jednak do Polski jeszcze nie trafili.

Yellow Claw – DJ Turn It Up

 
3. Virtual Riot 
Oprócz regularnego wsparcia DJ-ów takich jak Skrillex czy Excision, Virtual Riot zgromadził ogromną rzeszę fanów dzięki poradnikom i transmisjom na żywo, które prowadzi nieprzerwanie od 2014 roku. Charakteryzuje się także licznymi interakcjami ze swoją publiką, co daje mu pokaźną liczbę stałych obserwatorów jego działań.
Aktualnie Valentin jest znany każdemu zapalonemu fanowi dubstepu, a sam wyznacza światowe standardy.
Nieprzerwany rozwój muzyka potwierdza fakt, że w debiucie rankingu DJ Mag zajął on 78. miejsce. Współpracował on również przy piosence „2 Much” z albumu Justina Biebera, który został nominowany do nagrody Grammy.
Pomimo, że pochodzi zza naszej zachodniej granicy i ma u nas pokaźny fanbase w Polsce nadal nie wystąpił. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.

Jak fani reagują na dropy Virtual Riota?

4. FISHER 
Dla jednych one hit wonder, dla innych jedna z najbarwniejszych i zdecydowanie najzabawniejszych postaci na scenie nie tylko tech house’owej. Australijski producent – w przeszłości zawodowy surfer – wyprodukował utwór, który zapisał się kanonie muzyki house już na zawsze.
Mowa tutaj oczywiście o słynnym Losing It, który wystrzelił jego karierę do stratosferty, a ten wydaje się jej nie opuszczać. FISHER za produkcję zgarnął nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Utwór Elektroniczny.
W 2021 miał wystąpić na FEST Festival niestety nie dotarł przez problemy komunikacyjne związane z obostrzeniami COVID-19. Mamy przeczucie, że wyląduje w Polsce w 2022 roku.

FISHER – Just Feels Tight, posłuchaj

5. MORTEN
Duński producent na swoją mainstreamową popularność musiał poczekać aż do wczesnej 30-tki. Zyskał ogromny rozgłos dzięki bezpośredniej współpracy z Davidem Guettą, do spółki z którym stworzył nowy odłam elektroniki – future rave.
Pseudonim MORTEN to nadal nowość dla promotorów, więc nie dziwi fakt, że swój debiut w Polsce ma dopiero przed sobą. Najprawdopodobniej nie wydarzy się to w przyszłym toku, ponieważ producent ujawnił już większość przystanków swojej międzynarodowej letniej trasy koncertowej i nie znajdziemy tam naszego kraju. Więcej szczegółów znajdzie tutaj.

MORTEN live @ TOP 100 DJs Awards 2021 

6. Excision 
Jeff Abel to kanadyjski producent. Był od jednym z pierwszych osób, które wprowadziły gatunek dubstepu na rynek. Excision to dosłowna ikona muzyki, o której można wiele powiedzieć. Jego pierwsza wytwórnią było Rottun Recordings, w 2009 roku wydał w niej swoją pierwszą EP-kę z Datsikiem i Flux Pavilionem zatytułowaną Boom. W tych latach agresywny dubstep stał się bardzo popularny.
2 lata później – w 2011 wydał swój debiutancki album studyjny X Rated w wytwórni mau5trap. Jest on założycielem grupy Destroid, a w późniejszym czasie – w 2017 roku ogłosił inauguracje swojego własnego festiwalu muzycznego Lost Lands, który jest teraz jednym z najbardziej znanych w tematyce dubstepu. Jego koncerty charakteryzują się świetnym audiowizualnym przedstawieniem, które robi unikalne wrażenie na słuchaczach. Aktualnie Excision zajmuje się swoją nową wytwórnią o nazwie Subsidia Records.
W 2019 roku zagrał na Belgijskim RAMPAGE i jest to jedyny raz kiedy Jeff zagrał w Europie.

Excision – The Paradox 

7. GPF 
 
Greazy Puzzy Fuckerz to specyficzny duet, przy którym w świecie cięższych brzmień nie da się przejść obojętnie.
Cały koncept powstał, aby pokazać, ze w muzyce nie ma ograniczeń jeśli chodzi o kreatywność. Chłopaki w swoich utworach łączą wszystko, co może wywołać sensację, szok, absurd i co może wzniecić ciężką dyskusje miedzy słuchaczami.
Śmieszne tempo, szalone kopnięcia, wokale zwierząt gospodarskich i ludzkich dzieci zostały wrzucone do utworów i tak powstają ich przerażające arcydzieła. GPF planują wnieść swoją muzykę na najdziwniejszy poziom jak do tej pory dając swoim fanom cząstkę pełnego szaleństwa, absurdu i ekscytacji. Ten wyjątkowy eksperyment pociągnął za sobą masę entuzjastów muzyki z innego, wyjątkowego wymiaru.

Sprawdźcie wyczyny GPF z Defqon.1 2019

Kolejna część na horyzoncie.

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →