News

Gareth Emery: 'Wiele razy myślałem o rzuceniu muzyki i życiu na farmie.’

Gareth Emery to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd w całym trance’owym przemyśle. W czasie swojej wieloletniej kariery wydał już pięć albumów studyjnych, a już niedługo czeka nas premiera jego piątego krążka. Kilka dni temu rozpoczęła się jego mini trasa koncertowa o nazwie LSR/CITY V2, podczas której Anglik odwiedzi jeszcze cztery miasta w Ameryce Północnej. Jeszcze przed rozpoczęciem touru producent podzielił się z fanami ważnymi przemyśleniami. 


Ludzka niepewność w świecie DJ-ingu

Trzeba przyznać, że odkąd cały przemysł muzyczny ponownie stanął na nogi trochę się zmieniło. W świecie EDM-u pałeczkę przejęły takie gatunki jak house, tech house, big room techno czy future rave. To tylko pokazuje, że w społeczeństwie muzyki elektronicznej nadal się coś dzieje i świat o niej nie zapomniał. Wszystkie te zmiany, które zaszły zostały oczywiście spowodowane przez pandemię, zamknięcie lokali, przekładanie festiwali itp. Jeszcze przed tymi wydarzeniami z przemysłu częściowo odłączył się Hardwell, który miał około cztery lata na naprawienie samego siebie, rozwój, a przede wszystkim stworzenie nowych, a przede wszystkim kreatywnych rzeczy.

Kilka dni temu na socialmediach Garetha Emery’ego pojawił się dłuższy wpis, gdzie Anglik opowiada o tym jak ważne były dla niego ostatnie tygodnie. Myślę, że każdy DJ ma prawo kolokwialnie w tym przypadku mówiąc – wyspowiadać się. Zawód disc jockeya, producenta muzycznego, a co za tym idzie twórcy wszelkiego rodzaju contentu dla fanów wiąże ze sobą wielką odpowiedzialność i przede wszystkim ryzyko. W ostatnich czasach problemy natury psychologicznej są znacznie częściej poruszane przez uczonych i dotyczą one każdego nawet przedstawicieli gatunków EDM. Taką wcześniej wspomnianą spowiedź przedstawił nam właśnie Gareth.

Ostatni tydzień był dla mnie jednym z najcięższych od lat. Wiele razy myślałem o rzuceniu muzyki i życiu na farmie, przy plaży lub gdziekolwiek indziej. Za każdym razem kiedy planujemy duże show nadchodzi taki moment, że napięcie i stres sięga zenitu w każdym z nas. Potem jednak wraca pewność siebie. Pewność, że to co tworzymy jest wyjątkowe i, że moja muzyka jest potrzebna ludziom. Pewność, że świat muzyki stałby się nieco inny, gdybym odpuścił i nigdy więcej nie zrobił żadnego utworu. 

Kontynuując, zawsze przypominam sobie, że trudne zadanie nigdy nie miały być łatwe. Gdyby takie to były, to każdy DJ na całym świecie tworzyłby niesamowite występy w Los Angeles. Wygląda na to, że aktualnie to tylko my. Dziękuję Wam za miłość i wsparcie, które mi okazujecie. Potrzebowałem tego znacznie bardziej niż myślicie. 

Jak widać nawet taka gwiazda jaką jest prawdziwa legenda muzyki trance – Gareth Emery też potrzebuje kopa od swoich fanów, żeby mógł nadal wierzyć w swoje umiejętności i możliwości. Przed Anglikiem jest cztery przystanki trasy LSR/CITY V2, więc proponujemy, żebyście i Wy dodali otuchy naszej gwieździe i pokazali jak ważna jest dla Was jego muzyka.

Posłuchaj występu live Garetha Emery’ego z Ultra Miami 2022!

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →