News

Gai Barone ponownie remiksuje M.I.K.E’a!

Na pierwszą EP-kę Włocha w Coldharbour Recordings przyszło nam czekać ponad dwa lata (swoją światową premierę „Un-Theme” miało w setach Gaia Barone i Markusa Schulza podczas eventu radiowego End Of Year Countdown 2014). A nawet dłużej jeśli wspomnimy, że producent z Italii pojawił się już w wytwórni twórcy audycji „Global DJ Broadcast” już w 2013 roku, remiksując utwór „Trickster” duetu Grube & Hovsepian. Ale czy wiecie, że tytułowe „Un-Theme” jest kolejną wariacją Gaia Barone na temat jednej z wielu produkcji z dyskografii Mike’a Dierickxa, czyli M.I.K.E.’a Pusha?

W marcu bieżącego roku, jako jedno z wydawnictw z okazji 25-lecia Bonzai Music, w sprzedaży pojawił się remiks Barone do chyba najbardziej znanej produkcji belgijskiego producenta – „Universal Nation”. Interpretacja Włocha osiągnęła sukces, zyskując uznanie w oczach słuchaczy i innych twórców; supportowali ją m.in.: Ferry Corsten, Markus Schulz i Solarstone.

Jednak nie każdy wie, że najnowsza propozycja Gaia z EP-ki dla Coldharbour Recordings, czyli „Un-Theme” jest tak naprawdę wariacją na temat innego numeru M.I.K.E.’a., a konkretnie… „The Theme”, które zostało wydane pod pseudonimem Cosmo Kid w 1995 roku.

Cosmo Kid – The Theme


„Un-Theme” prezentuje charakterystyczne dźwięki Włocha. Motyw z oryginału Mike’a jest bazą do stworzenia nowych rzeczy: znany 'temat’ ozdabia kosmiczna symfonia elementów Gaia – kicki, clapy, bas. Tego stylu po prostu nie da się pomylić z kimkolwiek innym! 

Gai Barone – Un-Theme [OUT NOW!] by Coldharbour Recordings

 
EP-ka wytwórni Markusa Schulza zawiera również remiks od Harry’ego Square’a. Wersja Brytyjczyka jest znacznie bliższa standardowym, dynamicznym brzmieniom Coldharbour. 

Gai Barone – Un-Theme (Harry Square Remix) [OUT NOW!!] by Coldharbour Recordings


Wydawnictwo uzupełnia druga produkcja Gaia, pt. „Bus-Hill”:

Gai Barone – Bus-Hill [OUT NOW!!] by Coldharbour Recordings


Całość jest obecnie dostępna do kupienia wyłącznie w serwisie Beatport: http://classic.beatport.com/release/un-theme-bus-hill/2065114.

Jak oceniacie najnowszą propozycję Coldharbour Recordings? Jak nowa wersja „The Theme” wypada na tle pierwowzoru? Na Wasze opinie czekam w komentarzach. Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →