News

Fatboy Slim o secie na Woodstock’99: „Adrenalina wychodziła mi uszami, zrobiłem, co mi kazano i uciekłem”

Wspominamy Woodstock’99, który na zawsze zapisał się na kartach historii. Fatboy Slim podzielił się swoją wersją wydarzeń. Sprawdź, jak wyglądał najstraszniejszy festiwal muzyczny. 


Chaos, agresja i rozboje  tymi słowami można określić festiwal Woodstock’99

Wszystko miało wyglądać inaczej. Z założenia festiwal Woodstock miał być świętem muzyki, pokoju i wolności. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, a wydarzenie przerodziło się w jedną wielką masakrę. Ta straszna historia wydarzyła się w roku 1999 w stanie Nowy Jork. Małe miasteczko Rome przekształciło się w wielki zlepek ludzi bawiących się na festiwalu Woodstock. Jak się później okazało, była to druga największa edycja po roku 1994, która miała naśladować oryginalny Woodstock. Jednak nie wszystko wyszło tak, jak z początku planowali organizatorzy.
Szacuje się, że podczas Woodstock’99 przez bramki festiwalu przewinęło się blisko 400 tysięcy ludzi i to chyba jedyny sukces, jaki możemy zaliczyć. Na głównej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Limp Bizkit, Red Hot Chili Peppers czy Metallica. Nasuwa się jedno pytanie – co poszło nie tak? Odpowiedź jest prosta: wszystko. Podczas trwania imprezy panowały niesamowite upały, temperatura przekraczała 38 stopni. Co prawda organizatorzy zadbali o punkt poboru wody, lecz nie starczyło jej dla wszystkich, a kolejki były tak potężne, że niektórzy nie dawali rady w nich wyczekać i mdleli. Organizacyjnie festiwal okazał się totalną klapą. 
Podczas Woodstock’99 można było bawić się również na specjalnej scenie, która mieściła się w hangarze lotniczym. Jeżeli mielibyśmy określić to miejsce jednym słowem, to byłby to jeden wielki rave. Przyjemność (chociaż nie wiem, czy to dobre określenie w tym przypadku) zagrania na tej scenie miał Fatboy Slim, czyli producent i DJ, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Przy okazji tworzenia dokumentu o tej strasznej edycji festiwalu Woodstock przez ekipę Netflix, zdradził kilka słów, jak cała sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Podczas sobotniej nocy swoje show zaprezentował Fatboy Slim. Po kilku mocno rave’owych utworach zauważył coś na wygląd platformy zbliżającej się w środek tłumu. Jak się później okazało, był to minivan przemieszczający się wprost do hangaru. 
Na początku myślałem, że to coś na wzór platformy tanecznej. Coś w rodzaju takiego podium, na którym znajdowało się około 20-30 osób. Podium okazało się furgonetką. […] Klepnęli mnie w ramię i powiedzieli: Musimy zatrzymać muzykę. Furgonetki muszą zjechać”. Odpowiedziałem: „Aw, nie dzisiaj. Wiesz, że to Woodstock. Wszystko szło tak dobrze”. Byłem roztrzęsiony i zrobiłem tak, jak mi powiedziano.
Można powiedzieć, że Fatboy Slim miał duże szczęście. Mimo pozostawienia całego swojego ekwipunku na miejscu festiwalu ewakuował się, co było najlepszą możliwą decyzją ze strony jego ekipy. Po zatrzymaniu auta okazało się, że na tyłach furgonetki dokonano przemocy seksualnej. Po całym festiwalu świat dowiedział się o tym, jak wyglądało to na prawdę. Na terenie festiwalu doszło do wielu aktów przemocy zarówno seksualnej, jak i fizycznej. Teren, na którym odbywał się Woodstock, został zniszczony przez festiwalowiczów.
Netflix postanowił stworzyć dokument ukazujący, jak wyglądał najstraszniejszy festiwal na świecie. Jesteście ciekawi? Trainwreck: Woodstock 99′ jest już dostępny do obejrzenia. 

Zobacz zwiastun Trainwreck: Woodstock ’99

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →