News

Euphonic Sessions w RMI Fm – odsłona trzecia

Szczerze przyznam – podsumowując rok 2005 w noworocznym wydaniu Transmisji nie podejrzewałem, że w pewnym sensie prorocze okażą się słowa o znakomitej passie wytwórni Euphonic. W ciągu 12 miesięcy 2005 roku nie raz EP-ki w oszczędnych szarobłękitnych kopertach wywoływały ciarki na moim grzbiecie. Nie wyobrażałem sobie nawet, że rok 2006 może byc lepszy, a jak jest?Kyau vs Albert i Ronski Speed znaleźli się w line-upie RMI Trance Xplosion. Mimo, że wcześniej niezbyt wiele się mówiło o tych artystach w Polsce, to icdh występ w poznańskiej Arenie przekonał chyba największych sceptyków, że niemiecki trance nie musi się kojarzyć tylko z siermiężną prostotą. Znakomici producenci i fenomenalni DJ-e mieli okazję zjednać sobie publiczność co skwapliwie wykorzystali. Zainteresowanie setami i produkcjami Euphonic w wielkopolsce nagle stało się tak duże, że bez chwili wahania podjęliśmy starania o nawiązanie bliższej współpracy. Stąd Euphonic Sessions w radio RMI Fm.


W trzecim wydaniu audycji będziemy mogli posłuchać najnowszego seta Kyau vs Albert. Ten duet od kilkunastu lat systematycznie pracuje na wizerunek jednego z najciekawszych i najbardziej kreatywnych labeli w Europie. Nie zamykając się w ramach jednego gatunku pozwalają współpracującym z wytwórnią artytstom na ogromną swobodę dbając jednocześnie o wysoką jakość wydawanych w niej utworów. Zachowują delikatną równowagę pomiędzy brzmieniem znanym z popularnych przebojów a autorskim i nowatorskim podejściem.
Kyau i Albert jako DJ-e są wprost rozchwytywani. Ich sława obejmuje już wszystkie kontynenty, mieli okazję grać w większości prestiżowych klubów w najbardziej egzotycznych zakątkach kuli ziemskiej. Ich sety charakteryzuje niezwykła zmienność – z ogromną swobodą poruszają się w bardzo zróżnicowanych klimatach – od progressive poprzez electro-tech do mocnych – transowych brzmień. Bez większej przesady można powiedzieć, że znajdują się obecnie w ścisłej czołówce DJ-ów grających „crossover”, sięgających po muzykę, której wspólnym mianownikiem jest jakość, a nie gatunek czy styl.


Zapraszam do słuchania Euphonic Sessions w każdą niedzielę od 23:00 w RMI Fm. I oficjalnie informuję, że 16 kwietnia – w ramach świątecznego wydania programu swoje godzinne exclusive sety zaprezentują Sonorous i Above & Beyond. Do usłyszenia:)


Peter Pain
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →