Wippenberg

Wippenberg
Kraj:
Niemcy
www:

Jeden z czołowych artystów tworzących muzykę… trance… przy jego rmx’ach, nogi same rwą to tańca, serce staje w gardle, a syntezatory po prostu zapierają dech w piersiach…

A mowa tu o Projekcie Wippenberg, który powstał w 1995 roku a jego twórcą był Olaf Dieckmann. Pierwszy kawałek, który wydał już jako Wippenberg nosi nazwę „Neurodancer”. Utwór ten został wydany przez undergroundowy Niemiecki label – Hyper Hype Records. Olaf Dieckmann – Bardzo dobrze znany Niemiecki producent i DJ swoje pierwsze kroki stawiał jako 18 latek w „EBM Scene ” właśnie dzięki tej scenie utwór „Neurodancer” stał się klubowym hymnem, który dostał licencje w Wielkiej Brytanii od wspaniałego techno labela „Prolekult” Utwór ten do dziś jest szanowanym klubowym trackiem, którego można znaleźć na liście najbardziej pożądanych i najbardziej sprzedających się vinyli.

W kolejnych latach Olaf, pracował w kilku innych studyjnych projektach, pracował z wieloma znanymi DJ’ami i producentami, praktycznie każdy utwór znajdował miejsce w najlepszych listach przebojów na całym świecie. Z powodu braku czasu, nie wychodziły żadne nowe produkcje jako Wippenberg.

W końcu w 1999 roku dostał prośbę od Ian Van Dahl’a aby zrobić remix kawałka Castles In The Sky i właśnie w taki oto sposób projekt Wipenberg powrócił na nowo. Olaf wykonał kawał dobrej roboty, utwór stał się hitem no i się zaczęło – ATB i Blank & Jones zapukali do jego drzwi z prośbą o remix. I tak o to powstały 2 niesamowite remix’y – Let U go dla ATB oraz Nightclubbing dla Blank’a & Jones’a. Utwory były przepełnione energią, mocnym trancowym brzmieniem. Po pewnym czasie o remixy poprosiły go takie gwiazdy jak – Fragma, Marc Et Claude, Geen Court, Dance Nation a nawet sam legendarny DJ TIËSTO. Wyobraźcie sobie, że jego remixy, które nienależną do najnowszych, wciąż mogą być znalezione w casach wielu DJ’i, a w tym też i w moim.

Pod koniec roku 2003, Wippenberg znalazł w końcu odrobinę czasu aby ukończyć i wydać swojego drugiego vinyla nad którym pracował samemu. Mowa tu oczywiście o – Wippenberg – Elemental EP 1. Olaf wpadł na bardzo ciekawy pomysł reklamy. Wysyłał maile do znanych wykonawców, z pytaniem czy nie chcieli, by grać jego produkcji. Pomoc uzyskał od razu, kawałek zyskał szacunek u wielu wspaniałych DJ’ów, takich jak – Judge Jules, Johan Gielen, Dumonde, Blank & Jones, Marcel Woods, Cosmic Gate, Lange, Tatana i wielu wielu innych.

Wippenberg należy do czołówki niemieckich producentów tworzących trance. Jego produkcje są bardzo dobrze znane na całym świecie – za jego oryginalny styl a także idealnie dopracowany każdy szczegół w kawałku.

Na dzień dzisiejszy Olaf pracuje nad nowa produkcja! Wippenberg – Elemental EP 2 i oczywiście nad swoim pierwszym albumem. Oczywiście wszystko to będzie utrzymany w jego stylu ! No nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać.

Najbardziej znane produkcje –

2004 Wippenberg – Elemental EP 1/2
1995 Wippenberg – Neurodancer (Hyper Hype)

Najbardziej znane remixy –

2003 Angels – Angels Theme (G-Aria) (Avex)
2003 Ayu – Naturally (Avex)
2003 S-Dream – Embrace Me (Avex)
2003 Cyber X Feat. Ruppina – Little Flower (Avex)
2003 NBG – Universal Love (E-Cutz/Spinning Records)
2002 Echoes Of Sound – Need Somebody (Wea)
2002 Osiris – Oneness With The Universe (Media Records)
2002 Green Court – Silent Heart (Logport Recordings/Drizzly Music)
2002 Fragma – Embrace Me (Gang Go)
2002 Marc Et Claude Feat. Tony Headly – Feel Me (Alphabet City)
2001 DJ Tiesto – Urban Train (Black Hole/Dos Or Die)
2001 Dance Nation – Sunshine (Jive/Dos Or Die)
2001 Tukan – Light A Rainbow (Jive/Dos Or Die)
2001 Airheadz – Stanley (Here I Am) (Jive/Dos Or Die)
2000 Blank & Jones – Nightclubbing (Gang Go)
2000 ATB – Let You Go (Kontor)
1999 Ian Van Dahl – Castles In The Sky (Dos Or Die)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →