Wet Fingers

Wet Fingers
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/wetfingers

Za tym projektem ukrywa sie dwóch producentów :DJ ADAMUS i MAFIA MIKE.
Obydwaj od ponad dekady aktywnie działaja na scenie muzycznej.

Założeniem powstania duetu producentów była rewitalizacja polskiej muzyki. Na bazie sampli starych, polskich przebojów powstała pierwsza płyta duetu z bardzo popularnym,radiowym hitem HI FI SUPERSTAR. Utwór ten podbił wszystkie listy przebojów w najbardziej popularnych rozgłośniach w Polsce.

W 2009 roku WET FINGERS wydal zmiksowana kompilacje trzypłytowa z singlem E-SAMBA 2010, który odniósł sukces dochodząc do pozycji 11 najlepiej sprzedającego się utworu klubowego na świecie (wg Beatport.Com)

Większość singli duetu WET FINGERS dociera do TOP 10 najczęściej granych utworów w polskich klubach i dyskotekach.
Warto jednak wspomnieć, że ich pierwszy singiel- NU LIMIT , odbil się dużym echem nie tylko w kraju ale i za granicą. Został doceniony nawet przez znanego, szwedzkiego Dja i producenta – Axwella. Istotnym jest także fakt, że teledysk do utworu zapowiada sam Steve Angelo. Członek i założyciel najbardziej znanego kolektywu producentów – SWEDISH HOUSE MAFIA

DJ ADAMUS i MAFIA MIKE odnoszą sukcesy zarowno jako producenci jak i Dje. W ciagu ostatnich lat mieli okazje grać z największymi gwiazdami muzyki elektronicznej (m in Tiesto, Paul Van Dyk, Deadmou5 czy Eryk Prydz). Studyjnie i remixersko współpracowali również z Olavem Basoskim, Alexem Romano, Chus& Ceballos oraz polskim duetem Wawa.
Sety WET FINGERS można usłyszeć w najlepszych klubach w polsce i na swiecie (m.in. Privillage Ibiza, Spy Bar Chicago). Sa również regularnie zapraszani na większosc prestiżowych festiwali jak Global Gathering, Tunel Electro City czy Sunrise Festival etc.

Obecnie WET FINGERS rozpoczeło współprace z wokalistami z USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Kompozycja TURN ME ON została także wykorzystana w filmie SALA SAMOBÓJCÓW, który zebrał rewelacyjne recenzje, a premierę miał w BERLINIE w lutym 2011 roku.

WET FINGERS procz muzyki klubowej, komponuje utwory do filmu, teatru czy reklam TV. Ich muzyka do reklamy Netii została okrzyknięta rewolucyjna w polskiej reklamie, a co ciekawe sama kompozycja po wersji elektronicznej doczekała się aranżacji orkiestrowej. Reklama ta okrzyknięta została reklamą 2011 roku.

Wielkim sukcesem stał się utwór oparty na samplach słynnego utworu MARYLI RODOWICZ – MALGOŚKA, który przez wiele miesięcy należał do najczęściej granych singli w polskich klubach a także przez stacje radiowe i telewizyjne.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →