Westbam

Westbam
Kraj:
Niemcy
www:
http://www.westbam.de/

Maximilian Lenz urodzony w 04.03.1965 w Münster. Gra w wielu formacjach : Westbam, Mr.X & Mr.Y, Members Of Mayday, The Love Committee, Dr. Rhythm, Takbam, T.A.F.K.A.D.

HISTORIA:

1983 – Zaczął pracować w Klubie Odeon w charakterze DJ’a
1984 – Przeprowadził się do Berlina
1985 – Zapoczątkował nowy styl muzyczny opierający się na mixowaniu płyt vinylowych. Wylansował wtedy razem ze swoim przyjacielem Klausem Jankhun’em swój pierwszy vinyl i zarazem pierwszy utwór w historii opierający się na sampl’u innego utworu (Paul’a Hardcastle – „19”): „17 – This Is Not A Boris Becker Song”
1986 – Założył firmę płytową o nazwie Low Spirit Recotdings. Wylansował tam takie przeboje jak: „Monkey Say Monkey Do”, „Disco Deutschland”, „Der Bundespräsidenten Mix”, które odniosły wielki sukces nie tylko w Niemczech, ale i na w całej Europie.
1988 – Wystąpił na letniej olimpiadzie w Seoul’u (Został tam wydelegowany przez niemiecką komisję do spraw kultury z Instytutu Goethe.) Wydał wtedy swój pierwszy album o nazwie „In Seoul”.
1989 – Wydał swój drugi album o nazwie „The Cabinet”, umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku muzycznym
1991 – Wydał swój trzeci album o nazwie „A Practising maniac At Work”. Zapoczątkował nową imprezę (MAYDAY), która przetrwał do dziś i jest teraz jedną z największych imprez techno na świecie
14 Grudnia 19991 – Pierwszy Mayday o nazwie „The Best Of House And Techno 91”, który zgromadził w berlińskiej Halle ponad 5000 miłośników muzyki Techno. Westabm wraz z Dr. Klausem Jankhun’em postanowili tworzyć hymny na tę prestiżową imprezę pod nazwą Members Of Mayday (Członkowie Mayday’a) i do tej pory wydali już 16 Hymnów (nie licząc mnóstwa miksów)
1994 – Wydał swój czwarty album o nazwie „Bam Bam Bam”. Przez 4 miesiące znajdował on się na liście 100 najlepiej sprzedających się krążków w Niemczech, aż w końcu w lipcu 1994 awansował na 14-tą pozycję German LP Charts, osiągając 150.000 sprzedanych egzemplarzy tego albumu. Jako Members Of Mayday pobił tego roku rekord wszechczasów: Na Mayday’u Rave Olympia zgromadziła się rekordowa liczba fanów mocnego bitu (34.000), do tej pory na Mayday’u nie zgroadziło się tyle osób!!!
1996 – jego firma obchodziła 10-lecie istnienia. Z tego powodu wydał dwupłytowy album o nazwie „The Age Of The DJ Mixer”, na której umieścił aż 9 swoich nowych kompozycji. Jesienią tego samego roku Maximilian Lenz został uhonorowany prestiżową nagrodą w dziedzinie kultury, przyznawaną przez Berliner Tageszeitung.
1997 – Najlepszy rok w jego karierze: w lutym ukazał się jego książka „Mixes, Cuts & Scratches” (W niej to WestBam opowiadał w wywiadzie z Rainald’em Goetz o sztuce, życiu i pracy DJ’a. ) W czerwcu Members Of Mayday z nagraniem „Sonic Empire” awansowali na same podium najlepiej sprzedających się krążków w Niemczech. Po raz pierwszy WestBam’owi udało się osiągnąć numer 1, a co za tym idzie sprzedać ponad 500.000 egzemplarzy tego singla, co zaowocowało platynową płytą. W miesiąc później, WestBam pobił kolejny rekord. Wraz ze swoim hymnem do Parady Miłości 1997 – „Sunshine” wyprodukowanym wspólnie z Dr. Motte zadebiutował na 10-tej pozycji German Charts. Był to wielki sukces, albowiem dotąd nikomu nie udało się dokonać takiego manewru. W tym czasie „Sonic Empire” nadal znajdował się w Top Ten najlepiej sprzedających się singli w Republice. WestBam więc jednocześnie umieścił dwa nagrania w Top Ten! Na zakończenie tak dobrego roku WestBam wypuścił na rynek kolejny swój album zatytułowany „We´ll Never Stop Living This Way”. Jednak Największym jego sukcesem było wydanie wraz z Dr. Motte kawałka „Sunshine”, który stał się hymnem jak i zarazem hasłem przewodnim Parady miłości (Love Parade)
1998 – Opanował German Charts nową piosenką „Crash Course”, która zawierała elementy electro i techno. Wraz z Dr. Motte juz po raz drugi wydał hymn na Love Parade „One World One Future”. W niedługim czasie wraz z Afriką Baambataa pod nazwą I.F.O. wydał singiel „Aghart- The City of Shamballa” (Technolectro mix oraz Subterranean World), który jest grany po dzień dzisiejszy na dyskotekach całej europy.
1999 – Westbam wraz z Afriką Islamem (Synem słynnego Afriki Baambataa’y) stworzyli zespół o nazwie MR.X & MR.Y, dzięki czemu Westbam stał się NAJLEPSZYM DJ’EM NA CAŁE ZIEMI. Wydał wtedy również dwie limitowane edycje poprawionego albumu We’ll Never Stop Living Theis Way: Edycję Amerykańską i Japońską
2000 – Po raz pierwszy Impreza Mayday odbyła się w Polsce
2001 – 10-te urodziny Mayday’a. Na tę okazję Members Of Mayday przygotowali specjalną jubileuszową piosenkę: 10IN01 ( przez wiele osób jest uważana za najlepszy hymn Mayday’a) oraz płytę zawierającą wszystkie hymny: Anthem Of The Decade 1991-2001
2002 – Pojawia się nowy hymn Members Of Mayday: „Culture Flash”. Westbam Szykuje się właśnie do wydania kolejnego albumu: „Ride On”

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →