Tritonal

Tritonal
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:

Tritonal, duet pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, w którego skład wchodzi: Chad Cisneros oraz Dave Reed, dwaj Dje i producenci, którzy skierowani są w kierunku muzyki trance. W studio, skupiają swoją nieograniczoną kreatywność i głęboką pasję na projektowaniu nowych dźwięków oraz produkcją nowoczesnych utworów. Muzyka Tritonal została opisana jako staranne rzemiosło, upliftingowy, progresywny trance. Szczególnie podczas występów na żywo można dostrzec jak potrafią “świecić” umiejętnościami i różnorodnością dźwięków. Wykorzystując połączone talenty, “budują” ostre występy na żywo, których tak bardzo oczekują dzisiejsi klubowicze.

Poznali się przez Internet, w roku 2007 i dzięki dyskusjom na temat technik projektowania muzyki oraz jej produkcji, ich znajomość szybko się rozwinęła. Wówczas, Chad był dość zajęty w Austin (Texas), remiksując utwory dla najbardziej “płodnych” wytwórni na świecie, tj. Armady, Lost Language, Baroque, AVA Recordings oraz Alter Ego Records. Dave, z drugiej strony, był zapracowany w okolicach Waszyngtonu, tworząc swój album. W krótkim czasie zdali sobie sprawę, że ich dźwięki idealnie się uzupełniają i to, że gdyby połączyli swe siły, byliby w stanie osiągnąć dużo wspanialsze efekty. Wtedy to Dave zdecydował się przeprowadzić 1.500 mil, na drugą stronę Ameryki, aby mogli razem współpracować.

Coś specjalnego zaczęło się pojawiać. Coś, co było większe, niż któryś z nich kiedykolwiek doświadczył. Podczas kilku sesji studyjnych, duet ukończył remiks dla Armady oraz stworzył ich pierwszy kawałek. Przez kilka kolejnych tygodni, pracowali niezmordowanie w studio, aby wyprodukować hity, a tym samym opracować, unikatowe i charakterystyczne dla Tritonal dźwięki. Ciężka praca zdecydowanie się opłaciła, kiedy to okazało się, że wytwórnie takie jak Anjunabeats, Anjunadeep, Armada, Coldharbour Recordings, AVA Recordings, Falshover Recordings, Levare, Alter Ego Records i inne, zajęły się wydawaniem ich twórczości na rynek. Ileż to razy byli przedstawiani przez Above & Beyond podczas ich cotygodniowej audycji “Trance Around The World”, prezentowani przez Markusa Schulza i jego “Global DJ Broadcast” oraz podczas “Corsten’s Countdown” Ferrego. Należy również wspomnieć, iż Tritonal zostali “umieszczeni” na kompilacjach takich jak: “Anjunabeats: Volume 6” autorstwa Above & Beyond, “Armada at Ibiza” Markusa Schulza oraz “Alter Ego Sessions: Volume 2” w wykonaniu Abbott & Chambers.

“Uzbrojeni” w dwa studia, poświęcenie i praca trwają każdego dnia, starając się tworzyć olbrzymi wpływ na społeczność trance’ową. Ich cele na rok 2009 to m.in. pomoc w dalszym rozwoju sceny trance w Stanach Zjednoczonych. W międzyczasie powiększanie swojego dorobku muzycznego, wydając konsekwentnie nowe produkcje; chcą także wykorzystywać kontakty w branży muzycznej, aby organizować swoje występy na skalę światową. I wreszcie: poszukują różnorodnych miejsc, w celu promocji Tritonal i dotarcia tym samym do jak największej ilości odbiorców.

Na koniec warto wspomnieć o ich comiesięcznej audcji “Air Up There” with Tritonal. Możecie jej słuchać na falach radia danceradio.gr/trancestream, podczas której prezentowane są różnorodne talenty dzisiejszej sceny trance.

Prawdziwie, są oni jednym z najbardziej ekscytujących duetów na dzisiejsze scenie muzycznej. Kolejne, wielkie produkcje od Tritonal nadejdą już wkrótce!

Dyskografia:

Tritonal feat. Christina Soto – One More Day [Alter Ego Records]
Tritonal – Human Elements (Original Mix, Air Up There Mix) [Alter Ego Records]
Tritonal – Eternal Radiance [System Recordings]
Tritonal – Essence Of Kea (Original Mix, Air Up There Dub) [Flashover Recordings /Levare Recordings]
Tritonal – Forever (Original Mix, Air Up There Mix) [Flashover Recordings /Levare Recordings]
Tritonal – Lights Over Austin [Anjunabeats]
Tritonal – Northern Aura [Anjunabeats]
Tritonal – Organic Interface (Original Mix, Air Up There Mix) [Fraction Records]
Tritonal – Somnium [Enhanced Recordings]
Tritonal – Photographicque [Enhanced Recordings]
Tritonal feat. Christina Soho – Walk With Me (Original Mix, Air Up There Mix, 4am Dub Mix) [Coldharbour Recordings]
Tritonal feat. Christina Soho – Daybreak [Coldharbour Recordings]
Tritonal – Evangelia [TBA]
Tritonal – Sephoria [TBA]
Tritonal – Let Solitude (Original Mix/Dub, Air Up There Mix) [Flashover Recordings]
Tritonal – Lunarium (Original Mix, Daydream Fantasy Mix) [Alter Ego Records]
Tritonal – What I Say (Original Mix, Aurosonic Remix, Air Up There Dub) [AVA Recordings]
Tritonal – Sentient Blue [Flashover Recordings /Levare Recordings]
Tritonal – Cloudbase [Flashover Recordings/Levare Recordings]
Tritonal – Driftoff [Flashover Recordings /Levare Recordings]
Tritonal – Primosphere [Dissident Music]
Tritonal – Beyond The Horizon [TBA]
Tritonal – Tell Me [TBA]

Remiksy:

Jaytech – Pepe’s Garden (Tritonal Air Up There Mix) [Anjunadeep]
Jaytech – Vela (Tritonal Air Up There Mix) [Anjunadeep]
Andrelli & Blue feat. Halia – Transparent (Tritonal’s Air Up There Remix) [Coldharbour Recordings]
Dobenbeck – Please Don’t Go (Tritonal Remix) [Armada Records]
Solarstone feat. Essence – Lunar Rings (Tritonal Vocal Mix, Air Up There Dub Mix) [Solaris]

Przygotował: Hubert Leszczyński {HOOBIE}

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →