Tim Healey

Tim Healey
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.myspace.com/djtimhealey

Tim Healey to prawdziwy szaleniec, ciężko zrozumieć jakim cudem znaduje czas w swoim niezwykle napiętym miesięcznym grafiku na występy, pracę w studio oraz na kierowanie swoim labelem Gian Pussy Records.

Grywał na większości festiwali na całym globie. Zaliczył tour po Europie, Azji, USA oraz Australii. Grał na festiwalach Glastonbury, Fuji Rock, Burning Man. Wielokrotnie suportowa największe gwiazdy przemysłu muzycznego np. Prodigy i z pewnością nie jest to osoba nieznana milionowym publicznością – chociaż by i na noworocznej imprezie na plażach Rio.

Jeśli chodzi o jego klubowe występy to można by go porównać do takich znakomitości jak David Guetta, Eric Morillo czy Deadmau5 i grywał na Carem, God’s Kitchen, Ministry of Sound, Manumission, Pacha a także był headlinerem na imprezach imprezach San Francisco, RPA, Singapurze, Kazachstanie oraz Brazylii.

Jego energetyczne sety to mieszanka getto-techno, electro oraz wyszukanych klubowych brzmień które najlepiej zostały podsumowane przez Dj MAG: „Tim Healey przeszywał głośniki swoimi dźwiękami, które przypominały ostrze noża”
Wielu ludzi bardziej będzie rozpoznawać pracę Tim’a odkąd stał się połową Coburn – projektu który określono jako electro house z ich hymnem „We Interrupt This Programme ( Data), oraz znakomitym singlem „Give me love and Razor Blade”.
Healey często grywa wspomagany przez wizualizacje VJ’a Chris’a Andrew. MC Junior Red’a oraz perkusisty Rich’a Kegg’a i cała ta grupa niejednokrotnie zabawiała publikę liczącą 20 000 ludzi.

W międzyczasie Tim znalazł czas na pracę nad remixami Gwen Stefani & Pharell’a oraz oczywiście nie można zapomnieć o takich remixach jak Goldem Age.
Jednymz jaego głośniejszych projektów jest Ghetto Blaster, który utrzymywał się w pierwszych dziesiątkach na Beatport długie tygodnie i oczywiście zdobyły uznanie takich gwiazd jak Moby czy też sam Dubfire.

Jego singiel nagrany w 2009 z legendą booty-breaków Dj Deekline „Bring it Back” uplasował się na pierwszym miejscu na stronach Beatport.

Artysta niezwykle wszechstronny, pracował z niezliczoną ilością djów, producentów, gwiazd rocka, pop, hip hopu i wielu innych gatunków, a współpraca ta przynosiła zazwyczaj znakomite efekty w postaci czołowych singli zajmujących wysokie pozycje we wszelkiego rodzaju zestawieniach.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →