Tim Deluxe

Kraj:
Wielka Brytania
www:

Początki jego przygody z muzyką datują się na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych, kiedy jako nastolatek podjął pracę w jednym z londyńskich sklepów z winylami. Wkrótce poznał tam grafika Omara Amidora i właściciela hardcore’owej wytwórni Boogie Beat – Andiego Lysandrou. Znajomość owych panów zaowocowała w 1994 roku wspólnym labelem Ice Cream Records, mocno zainspirowanym niezwykle modnym w UK w tamtym czasie stylem speed garage. Wszyscy fani tego gatunku na pewno pamiętają klasyk z 1997 roku, który Tim stworzył w duecie z Omarą jako Double 99 (także nagrywali jako R.I.P. Productions) pt. „R.I.P. Groove”. Po dziś dzień utwór zaliczany jest do największych klubowych hitów lat 90-tych w Europie!
Ponadto w latach 1995 – 2000 artysta nagrał dla wytwórni Cross Section Records kilka popularnych na Wyspach singli, remiksów i Epek, w tym „An American Adventure EP part I & II”, House Proud People – „Lonely Disco Dancer (Tim Deluxe Edit)” czy klasyczny „I know”.

Jednak największy przebój pojawił się w 2002 roku, który zapewnił artyście wejście do światowej czołówki. Mowa oczywiście o mega produkcji „It Just Won’t Do”, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne na Winter Music Conference w Miami, by 2 miesiące później całkowicie opanować kluby na Ibizie. Stamtąd droga na szczyty list przebojów była już prosta (m.in piosenka doczekała się statusu złotego singla w Australii).
Spektakularny sukces oczywiście przełożył się na atrakcyjne bookingi na całym świecie. W 2002 roku artysta został rezydentem Klubu Pacha na Ibizie, najpierw jako gwiazda imprez Subliminal vs Underwater, a od 2003 roku środowych wieczorów Wytwórni Underwater, które przez dwa kolejne lata były wybierane Najlepszymi Imprezami Lata na Ibizie. Gwiazdami tych imprez byli również m.in. Fatboy Slim, Lottie, Sister Bliss, Groove Armada i Cassius, zaś rezydentami obok Tima Deluxe’a byli Darren Emerson i Paul Jackson.

W sierpniu 2003 roku przyszedł czas na debiutancki album Tim’a pt. „The Little Ginger Club Kid”, na którym oprócz „It Just Won’t Do” znalazły się kolejne przeboje artysty, m.in. „Mundaya (The Boy)” czy „Less Talk More Action”. Oczywiście oprócz własnych produkcji producent ma na koncie dziesiątki remiksów, w tym dla takich nazwisk jak Kylie Minogue, Gus Gus, Basement Jaxx czy Layo & Bushwacka! Obecnie promuje on swój najnowszy singiel pt. „You Got Tha Touch”, który oficialną premierę miał w lutym tego roku.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →