Tatana

Tatana
Kraj:
Szwajcaria
www:
http://www.tatana.ch/index.php

Tatana urodziła się 7 sierpnia 1976 roku w Czechosłowacji. W szkole uczyła się gry na insrumentach. Uczeszczała także na zajecia baletowe oraz jazzowe. Odkryła dzieki temu swój niepowtarzalny sposób odczuwania muzyki
. Kiedy scena techno i house dopiero powstawała w Szwajcarii, Tatana była gościem wielu klubów. Nawiązała dzieki temu kontakt z bardzo wieloma interesujacymi osobami. W maju 1994 otrzymała szanse pokazania się szerszej publiczności podczas imprezy w klubie Groodonia – Rumlang. Później pojawiła się w wielu klubach w Zurichu oraz na takich imprezach jak Futurescope, Evolution, Magic Kingdom czy Metropolis. W 1997r. Tatana wypuściła pierwszą własna produkcję w Liquid Records (Frankfurt) razem z gwiazda niemieckiej sceny techno Torsten Stenzl (Taucher, DJ Sakin & Friends). W sierpniu 1998r. zagrała set podczas Street Parade oraz Energy’98 – największych wydarzeniach tego typu w Szwajcarii. Jej następna produkcja „Tatana – The second Chapter E.P” ukazała sie niecały miesiąc później, a po niej została wydana jej pierwsza kompilacja „Tatana The Mix Vol. 1”.

Od kiedy Tatana Sterba pojawiła się z kompilacją CD „Live At Street Parade” w 1998r. stała się główną postacią sceny trance w Szwajcarii. W swojej karierze DJ’ki stała za konsolą podczas takich wydarzeń jak „Rave” w klubie OXA oraz MAD. Jak mało kto potrafiła dotrzeć ze swoją muzyka do bawiących się osób. Zdobyła tym rzesze prawdziwych fanów, którzy są obecni na kazdym jej występie. Jako producent wielu hitów – „Dream Off”, “End Of Time” (z DJ Energy), “Words” jest w scisłej czołówce najlepszych
DJ w Szwajcarii. Angielski magazym „M8” pisał o niej: „Sposób w jaki buduje swoje sety jest niepowtarzalny i piękny. Zobaczyc Tatane stojąca za deckami jest marzeniem, każdego kto się choć troche zna na muzyce”.

W 1999 razem z DJ’em Energy stworzyła singiel „End of time”, a w kwietniu tego samego roku poproszoną ją także o zmiksowanie CD na impreze „Goliath”, a już pare miesiecy póżniej oficjalnego CD na „Street Parade” w Zurichu. W 2000 roku jej mix „24 karat” dotarł na 9 miejsce najlepiej sprzedających się plyt w Szwajcarii. Wkrótce razem z grupą M.O.P.E zagrała live act, co było zupełna nowościa na scenie trance. Porwała tym rzesze fanów podczas ‘Heitere Open Air’ oraz „Energy 00”. W listopadzie podbiła rynek swoim albumem „Pink Punk” – dotarł on do piątego miejsca najlepiej sprzedających się płyt oraz otworzył droge do olbrzymiego sukcesu jaki odniósł „Superpop”. Tatana otrzymała także platynową płytę za kompilacje „Energy 2001” oraz złotą za „Energy 2002”. „Wildfire” promowany singlem „Moments” dotarł do pierwszego miejsca Swiss Album Charts. Nie mniejszym sukcesem okazały się kompilacje “Energy – the annual compilation (01, 02 and 04)”. Tatana wśród zagranicznych występów zawitała również kilkukrotnie do Polski, dzięki czemu polscy klubowicze mogli podziwiać ją na żywo.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →