Skylark

Skylark
Kraj:
Wielka Brytania
www:

Projekt Skylark to dwóch panów – Nic Fanciulli i Andy Chatterley. Ten pierwszy to w tej chwili jeden z najprężniej działających i najpopularniejszych dj-ów na świecie.

Nic w wieku 16 lat pracował w sklepie z płytami i zaczynał grać w lokalnych klubach w okolicach rodzinnego miasta Maidstone. Cztery lata później mógł poszczycić się pierwszą rezydenturą, dzięki której grał u boku takich postaci jak Deep Dish, Pete Tong, John Digweed czy X-Press 2. Od tego czasu Nic zagrał w wielu miejscach na całym świecie od Space’a w Miami, poprzez londyńskie Ministry Of Sound czy The End po regularne, doskonale przyjmowane cykle na Ibizie. Fanciulli jest też bardzo aktywnym remikserem. Wśród jego dokonań znajdziemy interpretacje takich artystów jak Underworld, Unkle, Deep Dish czy Tiefschwarz.

Kolejną działalnością Nica jest prowadzenie labela Saved Records, który rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Jak mówi sam Fanciulli: „Na całym świecie jest mnóstwo ukrytych talentów, chcę pomóc młodym, stworzyć im warunki by ich talent został należycie doceniony”.

Ponadto w zeszłym roku trasa Fanciulliego one+one Tour z Jamesem Zabielą stała się jednym z najważniejszych działań klubowych. W kwietniu 2007 roku ukazała się kompilacja podsumowującą tą trasę. Niesamowity, epicki show z niezwykle rozbudowaną stroną wizualną mogli obejrzeć i usłyszeć ludzie na całym świecie. Ta trasa sprawiła, że Fanciulli i Zabiela potwierdzili swój wyjątkowy status na scenie klubowej, jako jedni z najlepszych i najoryginalniejszych dj-ów i producentów na świecie.

Wypadkową podróży duetu Zabiela-Fanciulli stał się cykl Atomic, czyli sety grane back to back w londyńskich klubach, głównie w The End. Fanciulli i zapraszani goście otwartym i świeżym spojrzeniem na muzykę elektroniczną przyciągnęli rzesze klubowiczów spragnionych zupełnie nowych doznań. Fanciulli w swoich setach korzysta nie tylko z CDJ-ów i gramofonów, ale też sekwencerów, samplerów, laptopów, MIDI kontrolerów (urządzenie, które umożliwia kontrolę poszczególnych parametrów w komputerze bez pomocy myszki i klawiatury, lecz za pomocą gałek, klawiszy itd.) czy efektorów, tworząc w ten sposób niepowtarzalne widowisko. Na imprezy z cyklu Atomic zapraszani są rozmaici goście, m. in. pojawił się Dubfire, który grał back to back z Fanciullim przez 8 godzin. Z pewnością w roku 2007 one+one Tour był jednym z najlepszych i najbardziej elitarnych projektów klubowych.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →