Sasha

Sasha
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.djsasha.com/

Najlepsi DJe wiedzą, że DJowanie to przede wszystkim sztuka wczuwania się w ludzkie emocje, rozpoznawanie i dopasowywanie do potrzeb widzów oraz zabieranie fanów w niezwykłą, muzyczną podróż. Sasha zawsze był w tym mistrzem i chociaż jego styl jest określany jako progressive trance z elementami house’u i break beat’u, w jego muzyce odnajdziemy dużo więcej, trudnych do zdefiniowania elementów i inspiracji, co zdecydowanie wyróżnia go spośród reszty. Sasha tworzy i gra muzykę, która wyzwala emocje i przemawia do fanów na całym świecie.
Uniwersalizm i wszechstronność jego muzyki sprawiły, że został poproszony o udźwiękowienie jednej z gier na Sony Playstation – „Wipeout 3”, która zdobyła dzięki temu wiele nagród, m.in. została uznana za najbardziej popularną i lubianą wśród graczy. Jego wyjątkowy talent sprawił, że nawiązał również współpracę z The Chemical Brothers, dostając wyłączność na zremiksowanie utworu „Out of Control”, pochodzącego z ich najnowszej płyty. Współpracował również z Madonną, m.in. przy kawałkach „Ray of Light” i „Substitute For Love/ Drowned World”.

Oczywiście jego sukces nie przyszedł od razu. Urodził się i wychowywał w małym miasteczku w Walii, gdzie, zmuszany przez macochę, która dostrzegła jego talent, wytrwale ćwiczył grę na fortepianie. Wtedy jeszcze nie wiedział, że w przyszłości jej za to podziękuje. Jego pierwszy kontakt z muzyką house miał miejsce w Manchester’s Hacienda; zafascynowany i zainspirowany do działania Sasha postanowił opuścić rodzinny dom i na stałe przenieść się do Manchesteru. Zaczynał w lokalnym pubie, grając za darmo i mając do dyspozycji zaledwie 30 płyt!

Przełom nastąpił dopiero, gdy został rezydentem w legendarnym klubie Shelly’s. Sasha wyróżniał się z pośród pozostałych DJ-ów, serwując stałym bywalcom mieszankę włoskiego house’u i dźwięków fortepianu. Kolejnym etapem był pobyt w Renaissance, gdzie stworzył on swoją niszę i przyczynił się do wypracowania nowego stylu w brytyjskiej muzyce house. Tam też doszło do dwóch ważnych wydarzeń – Sasha zmiksował pierwszy w historii „UK DJ mix album” i spotkał Johna Digweeda, z którym rozpoczął współpracę jako „Northern Exposure”. Przez ostatnie kilka lat grali razem na pięciu kontynentach i wydali 3 albumy, które rozeszły się w ponad milionowym nakładzie na całym świecie. Bliskie, prawie braterskie relacje i idealne porozumienie osiągane za deckami, zawiodły ich do nowojorskiego „Twilo”, gdzie przez miesiąc doprowadzali ludzi na parkiecie do wrzenia, a ich pobyt tam został uznany za kultowy i na zawsze zapadł wszystkim w pamięci. Chociaż Sasha z pewnością osiągnął już status „gwiazdy”, dzięki swojej osobowości, życzliwości wobec kolegów i wybitnemu poczuciu humoru, wciąż pozostaje bardzo lubiany w kulturze klubowej.

Muzyka jest dla Sashy największą miłością, a to co go nakręca, to możliwość dzielenia się nią z innymi. Pozostawia swoje historie, opowieści i melodie gdziekolwiek się znajdzie, a to co robi jest zapamiętywane i będzie wspominane przez lata. I tak rodzi się legenda…

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →