Sasha dj

Informacje o artyście

Najlepsi DJe wiedzą, że DJowanie to przede wszystkim sztuka wczuwania się w ludzkie emocje, rozpoznawanie i dopasowywanie do potrzeb widzów oraz zabieranie fanów w niezwykłą, muzyczną podróż. Sasha zawsze był w tym mistrzem i chociaż jego styl jest określany jako progressive trance z elementami house’u i break beat’u, w jego muzyce odnajdziemy dużo więcej, trudnych do zdefiniowania elementów i inspiracji, co zdecydowanie wyróżnia go spośród reszty. Sasha tworzy i gra muzykę, która wyzwala emocje i przemawia do fanów na całym świecie.
Uniwersalizm i wszechstronność jego muzyki sprawiły, że został poproszony o udźwiękowienie jednej z gier na Sony Playstation – „Wipeout 3”, która zdobyła dzięki temu wiele nagród, m.in. została uznana za najbardziej popularną i lubianą wśród graczy. Jego wyjątkowy talent sprawił, że nawiązał również współpracę z The Chemical Brothers, dostając wyłączność na zremiksowanie utworu „Out of Control”, pochodzącego z ich najnowszej płyty. Współpracował również z Madonną, m.in. przy kawałkach „Ray of Light” i "Substitute For Love/ Drowned World".

Oczywiście jego sukces nie przyszedł od razu. Urodził się i wychowywał w małym miasteczku w Walii, gdzie, zmuszany przez macochę, która dostrzegła jego talent, wytrwale ćwiczył grę na fortepianie. Wtedy jeszcze nie wiedział, że w przyszłości jej za to podziękuje. Jego pierwszy kontakt z muzyką house miał miejsce w Manchester's Hacienda; zafascynowany i zainspirowany do działania Sasha postanowił opuścić rodzinny dom i na stałe przenieść się do Manchesteru. Zaczynał w lokalnym pubie, grając za darmo i mając do dyspozycji zaledwie 30 płyt!

Przełom nastąpił dopiero, gdy został rezydentem w legendarnym klubie Shelly’s. Sasha wyróżniał się z pośród pozostałych DJ-ów, serwując stałym bywalcom mieszankę włoskiego house’u i dźwięków fortepianu. Kolejnym etapem był pobyt w Renaissance, gdzie stworzył on swoją niszę i przyczynił się do wypracowania nowego stylu w brytyjskiej muzyce house. Tam też doszło do dwóch ważnych wydarzeń – Sasha zmiksował pierwszy w historii „UK DJ mix album” i spotkał Johna Digweeda, z którym rozpoczął współpracę jako „Northern Exposure”. Przez ostatnie kilka lat grali razem na pięciu kontynentach i wydali 3 albumy, które rozeszły się w ponad milionowym nakładzie na całym świecie. Bliskie, prawie braterskie relacje i idealne porozumienie osiągane za deckami, zawiodły ich do nowojorskiego „Twilo”, gdzie przez miesiąc doprowadzali ludzi na parkiecie do wrzenia, a ich pobyt tam został uznany za kultowy i na zawsze zapadł wszystkim w pamięci. Chociaż Sasha z pewnością osiągnął już status „gwiazdy”, dzięki swojej osobowości, życzliwości wobec kolegów i wybitnemu poczuciu humoru, wciąż pozostaje bardzo lubiany w kulturze klubowej.

Muzyka jest dla Sashy największą miłością, a to co go nakręca, to możliwość dzielenia się nią z innymi. Pozostawia swoje historie, opowieści i melodie gdziekolwiek się znajdzie, a to co robi jest zapamiętywane i będzie wspominane przez lata. I tak rodzi się legenda...

Aktualności

Artykułów (5)

1

Sasha

  • Kraj: Wielka Brytania
  • Miasto:
  • Team:
  • WWW: www.djsasha.com/

Pozycja w rankingu

35/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

Deep Sugar - Tom Forester & Daso

Deep Sugar - Tom Forester & Daso

10 grudniaPacha Poznań
Pacha Poznań pres. Sander Van Doorn

Pacha Poznań pres. Sander Van Doorn

11 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków