Safri Duo

Safri Duo
Kraj:
Dania
www:
http://www.safriduo.dk/

W skład duńskiej formacji Safri Duo wchodzą Uffe Savery i Morten Friis. Obaj początkowo zajmowali się muzyką klasyczną i właśnie z taką wytwórnią podpisali kontrakt. Okazało się jednak, że dużo lepiej wychodzi im tworzenie muzyki elektronicznej, czego dowodem był singiel „Played-a-live (The Bongo Song)”, wydany w 2000 roku.
Savery i Friis spotkali się jeszcze w roku 1997 i postanowili sprawdzić się jako zespół. Tak powstało Safri Duo, którego nazwa pochodzi od początkowych liter nazwisk obu członków grupy. Dzięki współpracy z wytwórnią Chandos zespół wydał kilka płyt, na których znalazły się aranżacje między innymi utworów Bacha czy Ravela.
Na początku 2000 roku Safri Duo postanowili zmienić swoje brzmienie. Ich utwór „The Bongo Song” produkowany przez Michaela Parsberga stał się jednym z najpopularniejszych w muzyce klubowej.

Album „Episode II” stał się hitem na muzycznym rynku zaraz po premierze. Oprócz wspomnianego „The Bongo Song”, krążek promowały utwory „Sweet Freedom”, „Samb-Adagio” i „Baya Baya”.

W 2003 roku Savery i Friis powrócili z kolejnym wydawnictwem. Na płycie zatytułowanej „3.0” zaśpiewał gościnnie Clark Anderson, a największym przebojem albumu okazał się utwór „Rise”. Krążek z remiksami z „3.0”, czyli „3.5 – International Version”, został wydany rok później.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →