Ronski Speed

Ronski Speed
Kraj:
Niemcy
www:
http://ronskispeed.com/

Pochodzący ze wschodniej czesci Niemiec Ronski Speed znany również jako Sun Decade stworzyl wiele z najbardziej pozadanych singli i remixow w ostatnich latach. Jego tworcze „E.O.S” , „Iris” , „2 Day E.P” , „Asarja” wspolnie z Mirco De Govia ,a także wielki przeboj roku 2005 „Incognition” wspolnie ze Stoneface & Terminal czy singiel „Follow You” wydany jako Sun Decade objawialy przebłyski geniuszu i były nieustannie grywane przez takie slawy jak Paul Van Dyk , Tiesto , Armin Van Buuren , Above & Beyond, Paul Oakenfold czy Ferry Corsten .
Ronski Speed rozpoczął swoja muzyczna kariere w roku 1997 szybko dolaczajac do labelu Euphonic. Natychmiast rozpoczal wspolprace z Roughem Mullarem dla projektow znanych jako Sonorous oraz Barefoot Brains. Przez kolejne 3 lata Ronski poswiecil się glownie doskonaleniu swego warsztatu producenckiego. Momentem przelomowym gdy pojawil się po raz pierwszy na europejskim rynku i dal poznac jako bardzo dobry producent, było wydanie remixu do legendarnego już „Glass Garden” Sonorous’a ,który stal się prawdziwym klubowym hitem. Inna jego produkcja Remedy / Poison pod szyldem Barefoot Brains zostala wydana w Colourbox w Wielkiej Brytanii. Rok 2001 to ciągły rozwoj wydawniczy Ronskiego. „Epic Monolith” i „Things That Master” to wspolne produkcje tworzone z Mirco De Govia. W Niemczech wydany zostal remix „Outside” wykonany dla Kyau vs Albert natychmiast szturmujac German sales charts. Ron miał swój udzial także w remixach „Something” dla Lasgo czy „Massive” dla Ralphie B. Kolejne koprodukcje z Roughem Mullarem to „Second Sun” i „Protonic”. Wspolnie także stworzyli projekt Sun Decade gdzie z udzialem wokalistki Devii Lea powstal „I’m Alone” .ktorego prawdziwym klubowiczom przedstawiac na pewno nie trzeba.
Od roku 2003 kariera producenta to już prawdziwe pasmo sukcesow. „I’m alone” doczekal się reedycji w Wielkiej Brytanii. Powstaly remixy dla Binary Finary „1998” , „Sunrise” Goldenscan , „Eye of Horus” Aly & Fila ,a takze “By Your Side” Miro ,ktore pozwolily na zaistnienie Ronskiego na rynku swiatowym.
Pierwszy solowy singiel „Iris” stal się szybko stalym bywalcem wielu europejskich klubow , grany przez wielu znakomitych dj-ow zostal wybrany również przez Paula Van Dyk’a do jego mixa stworzonego na potrzeby Mixmag w Wielkiej Brytanii. Owocami kolejnych koprodukcji z Mullarem i De Govia były utwory do albumu „Chronoscale” jak również remix do uznawanego za najlepszego singla Kyau vs. Albert „Velvet Morning”. Od tego czasu Ronski postanowil skupic się na swojej karierze dj-skiej ,a także na swojej pierwszej radiowej audycji w DI.FM , największej internetowej stacji radiowej z muzyka taneczna na swiecie.
W roku 2004 rozpoczal swoje pierwsze wielkie tournee grajac w Niemczech , Holandii , Szwajcarii , Wielkiej Brytanii , Skandynawii , Rosji ,a także USA. Prezentowal swój wlasny unikalny styl , bardzo sprawnie balansując na cienkiej linii wyznaczanej przez dwa bardzo pokrewne gatunki : trance i progressive. Kolejnymi owocami prodenckiego talentu były „E.O.S” wydane w Euphonic ,a także ATCR w UK , drugi singiel Sun Decade „Follow You” ,a także remixy „Burned WIth Desire” Armina Van Buurena , „Always on my mind” Tatany oraz „The Promise” Ruscha & Murray’a. Tym samym nawiazana zostala wspolpraca z jednym z największych trance’owych labeli Anjunabeats. Rok 2005 to jak do tej pory rok największych wrażeń w karierze Ronskiego. „Incognition” stworzony wspolnie ze Stoneface & Terminal zostal jednym z najbardziej pozadanych utworow progresywnej odmiany trance’u. Pojawial się w praktycznie każdej playliscie od momentu umieszczenia go przez Eddie’go Halliwella w swoim Mixmag CD ,a także przez Paula Van Dyk’a w Dj Mag Mix CD. W karierze artysty pojawil się również polski akcent. Dobrze znany utwor „Sole Survivor” zostal stworzony przy współpracy z Sebastianem Sandem. Kolejna wspolpraca z Mirco De Govia przyniosła produkcje zatytułowana „Asarja” ,która zostala poprzedzona „2Day E.P”. Rok ten był również najbardziej intensywnym w podrozowaniu po swiecie i promocji swoich utworow. Ronski zostal zapraszany do największych ośrodków muzyki elektronicznej. Występował w Wielkiej Brytanii ( w słynnych Gatecrasher , Passion , Dance Academy , Wildchild) , USA , Singapurze , Malezji , Korei , Kanadzie , Rosji , Szwajcarii , Skandynawii. Pojawil się również w Polsce m.in. podczas Terminal Summer Beat.
Nie zapominal także o swojej ojczyznie. Pierwszy raz wystąpił na jednym z największych festiwali „Nature One”. Gral również przed 200 (!!) tysieczna publicznością podczas Love Parade Mexico w Acapulco. Jego wystep spodobal się tak bardzo ,ze Ronski kilka miesięcy pozniej zmiksowal pierwsza oficjalna kompilacje tego wydarzenia. Kolejnym sukcesem okazala się pierwsza edycja „Monsterseries” , kompilacji która po raz kolejny potwierdzala ogromne wyczucie w doborze utworow. Talent Ronskiego zostal również oficjalnie dostrzezony. Dzieki wszystkim występom , produkcjom ,a także audycjom radiowym w DI.FM oraz ETN.FM Ron zadebiutowal na miejscu 30 w tranceaddict.com top 100 ,a także na miejscu 119 top listy Dj Mag.
Najnowsze produkcje to kontynuacja znanej , dobrej szkoly artysty Euphonic. „Have it all” to tytul trzeciego singla Sun Decade , który już pojawil się na rynku. Od kilku tygodni dostępne SA również remixy „Alone Tonight” Above & Beyond oraz „Alive again” Solarscape.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →