Ronald De Foe

Ronald De Foe
Kraj:
Polska
www:

Ronald De Foe…

Urodzony w Toruniu w grudniu 1981 roku (prawdziwe imię i nazwisko Mariusz Kopczyński) podróż z muzyką elektroniczną rozpoczął w 1994 roku za sprawą ówczesnych przebojów Marushy, Westbama, Marc 'OHa, czy Scootera.
Fascynacja tym nurtem muzyki tanecznej była tak wielka, że już wtedy Ronald wiedział, że chce podążać jej ścieżkami by sprawdzić dokąd go poprowadzą. Wędrówka okazała się wspaniałą towarzyszką życia, a także źródłem wielu inspiracji!
Jednak fascynacje Ronalda nigdy nie były zaszufladkowane, ani ograniczone. Będąc przekonanym, że jedyne ograniczenia jakie człowiek może posiadać są ograniczeniami jego własnego umysłu decydował się na eksperymenty i poznawanie nowych brzmień w poszukiwaniu tych, którego go spełniały, dawały radość i poczucie satysfakcji. Dlatego wraz z biegiem lat zainteresował się dokonaniami takich formacji jak The Prodigy oraz holenderskich artystów produkujących muzykę gatunków Hardcore, Happy Hardcore oraz Rave. Jednak pomimo wspaniałych bitów i numerów nie spełniały one wszystkich oczekiwań Ronalda! Dopiero lat 1997-1999 okazały się przełomowe. Dotarł do miejsca, w którym wszystko to czego poszukiwał zostało odnalezione! Był to „Forbidden Fruit” Paula Van Dyka oraz „Cream”, „After Love” i „Flying To The Moon” duetu Blank & Jones który ugruntował przekonanie Ronalda, że to właśnie muzyka Trance jest tą, której poszukiwał podczas swojej podróży. Zaraz po PvD i Blank & Jones pojawili się kolejni artyści, którzy odegrali w kształtowaniu się jego muzycznego kręgosłupa i intuicji: Schiller, Ferry Corsten, ATB, Darude, Woody Van Eyden, Carlo Resoort, Ron Van Den Beuken, Sam Sharp, Marcel Woods, The Thrillseekers, John O’Callaghan, Lange, czy John Askew. Podróż Ronalda trwała dalej, ale nie podążał on już wieloma ścieżkami, tylko kroczył tą jedną nadającą sens całemu jego rozwojowi i karierze muzycznej – ścieżką muzyki Trance, która sama w sobie jest tak rozbudowana i posiada tak wiele odłamów, że Ronald jako artysta odnajdywał się w nich idealnie i perfekcyjnie!

Dzisiaj Ronald de Foe to nie tylko miłośnik muzyki elektronicznej, muzyki trance, czy fan artystów. Sam jest DJ-em, ale i producentem, który na swoim koncie ma już szereg wydawnictw. W 2006 roku ukazał się jego pierwszy singiel o nazwie „Jaarbeurs, do pracy nad którym zaprosił go czołowy Polski producent Paul Miller. Singiel został bardzo gorąco przyjęty nie tylko przez fanów muzyki trance, ale także przez czołowych DJ globalnego formatu. Dla młodych producentów była to zachęta do dalszej pracy w studio, dzięki czemu w kolejnych latach ukazywały się następne single „Contra” oraz „Surviver”, zaś we wrześniu 2009 roku Ronald wydał w holenderskiej wytwórni Liquid/Spinnin Records swoją pierwszą solową produkcję „Rugged 2009”. W pierwszym kwartale 2010 roku wydana zostanie druga już EP-ka Ronalda w tej samej wytwórni: „Razor Sound”! Kolejne produkcję są w drodze, głównie solowe, chodź nie wyklucza współpracy z innymi artystami.

Rok 2010 otwiera przez Ronaldem zupełnie nowe możliwości! Jako DJ Ronald występuje w wielu klubach w całej Polsce, ale dzięki swojemu talentowi i umiejętności pozyskiwania nowych fanów, a także klubowiczów na parkietach w samym 2009 roku został zaproszony do występów na takich eventach jak Trance Xplosion 2009, Amsterdam Dance Mission 2009, a także Godskitchen Urban Wave 2009 Club Edition.

W roku 2010 wraz z Pawlem Mellerem powolal do zycia wlasny label ” Music En Route „, ktory zajmuje sie wydawaniem muzyki Trance.

Przez cale lata 90-te, Mariusz bardzo często siegal po plyty z nagraniami House oraz Techno.
Ta fascynacja przetrwala do dnia dzisiejszego gdyz od dluzszego czasu w setach Mariusza granych jako Ronald de Foe mozna bylo uslyszec spora dawke muzyki Techno.
Mariusz nie zapomial rowniez o muzyce House w roku 2011 wraz ze swoim dlugoletnim wspolpracownikiem muzycznym Pawlem Mellerem, stworzyli Housowy utwor „Inside Me”.
Mariusz postanowil swoje produkcje House wydawac pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Oprócz występów Ronald prowadzi także swoje własne radioshow na dwóch stacjach radiowych: Afterhours.fm (każda 4 niedziela miesiąca o godzinie 16:00 – 1 godzinna audycja), a takżę w Trancesonic.FM (każdy 3 czwartek miesiąća o 17:00 – 2 godzinna audycja)

http://www.myspace.com/ronalddefoe

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →