Piotr Grymek

Piotr Grymek
Kraj:
Polska
www:
http://www.piotrgrymek.info

Piotr Grymek (ur. 18 lutego 1990 r.) – polski wykonawca muzyki elektronicznej i klubowej, producent muzyczny, DJ.

Piotr jest jednym z najmłodszych producentów muzyki klubowej w Polsce, mimo to jego nazwisko stało się rozpoznawalne. Dzięki konsekwentnej pracy nad utworami, techniką i własnym, niepowtarzalnym stylem teraz ma szanse podbić serca i uszy klubowiczów w całej Polsce.

Pochodzi z Krakowa. Z tym miejscem wiąże plany swojej kariery, tutaj zaczynał tworzyć swoje pierwsze utwory i grał pierwsze imprezy. Zainspirowany artystami takimi jak: Fisherspooner, Crystal Method, The Faint, The Prodigy, Chemical Brothers, MJ Cole czy Bassement Jaxx, wkraczał w świat szeroko pojętej muzyki klubowej i elektronicznej. Szlify zdobywał dzięki własnej determinacji oraz współpracy z innymi producentami i muzykami. Dziś na jego występach można usłyszeć muzykę z pogranicza house, tech-house, electro z domieszką dubstep’u.

Dziś na scenie prezentuje muzykę z pogranicza house, tech-house. Występował z takimi artystami jak: DJ Adamus, Mafia Mike (Wet Fingers, Topless Rec.), Marcin Czubala, Hoxton Whores, MJ Cole, Boogie Pimps, DJ T (Get Physical Music), AirTo (Roxy/Praga), Barry Ashworth (The Dub Pistols), DJ Nesquik (Rehab/Praga). Piotrek od najmłodszych lat fascynował się muzyką, produkcją, technologią dźwięku, co znajduje odzwierciedlenie w zaskakujących, wpadających w ucho produkcjach. Niektóre z nich można usłyszeć w polskim filmie o inline skatingu Hedonskate „Fresh Fields”. W sierpniu 2008 r. nakładem irlandzkiej wytwórni Queep Organic House ukazał się jego remix utworu „Kvas” Insanemana, który wkrótce po wydaniu zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży labela. Innym dużym osiągnięciem jest Remix dla Wet Fingers utworu E Samba 2010. Kawałek był grany przez DJ Adamusa przed występem Tiesto jako jedyny Polski numer! Remix dla Deas’a w Dirty Stuff Rec. również cieszył się pozytywnymi opiniami. Większość jego produkcji pozostaje nadal niewydana, dlatego warto przychodzić na imprezy Piotrka, gdyż tylko tam można je usłyszeć. Piotr najczęściej występuje w klubach takich jak Base czy Coco w Krakowie. W 2010 roku wydał autorską paczkę z samplami „Grymek’s House Melodies” i Grymek’s Tech Mixing Tools”, później „Dubstep Stras” dla producentów. Paczki zostały wydane przez firmę Diginoiz i są dostępne w największych sklepach z samplami na świecie. Redaktorzy magazynu Laif również docenili pracę i talent Piotra – poskutkowało to wydaniem kompilacji i wywiadem w marcowym wydaniu magazynu w 2008 roku. W 2011 roku dostał się do pierwszej 20stki konkursu Coke Like Fresh Noise i odbył warsztaty w studiu Sound and More w Warszawie pod okiem mi. Jacka Gawłowskiego, Bartka Królika czy Marka Piotrowskiego. Pod koniec 2011 roku wraz z Maciejem Milczanowskim zajęli drugie miejsce w konkursie na remix Marka Bilińskiego.

Obecnie występuje jako Piotr Grymek LIVE wykorzystując ciekawe rozwiązania technologiczne takie jak iPad czy kontroler Wii. Podstawowym narzędziem jest Ableton i klawisze. Często występuje w towarzystwie instrumentalistów i wokalistów. Na codzień studiuje Fizykę o spec. Akustyka i Realizacja Dźwięku w Częstochowie. Dotychczasowe osiągnięcia nie zaspokajają jednak jego ambicji – zbliżający się okres planuje wykorzystać na dopracowanie swoich własnych produkcji, działalność promotorską oraz zaprezentowanie się na żywo publiczności w Polsce i Europie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →