Pif P.A.F.F.

Pif P.A.F.F.
Kraj:
Polska
www:

P.A.F.F. – Paweł Kasperski (ur. 1990) – producent muzyki elektronicznej z Wrocławia. Paweł zaczął przygodę z produkcją w wieku, gdy większość jego rówieśników pasjonowała się wówczas przygodami „Dzieci z Bullerbyn”. 9-letni wówczas młodzieniec pierwsze kroki zaczął od prostych programów typu eJay i Magix Music Maker i zadecydował, że to jest to, czym się chce zajmować w przyszłości. W wieku 12 lat, gdy większość z nas interesowała się ganianiem po podwórku za piłką, młody P.A.F.F. zaczął produkować w FL Studio. W roku 2004 został wchłonięty w świat trance.

Pod koniec roku 2006, Paweł w zaciszu swego pokoju zaczął eksperymentować z muzyką trance, mieszając ją z electro, techno i progressive.

W lipcu 2007 Ferry Corsten dostrzegł potencjał Pawła i zaprezentował utwór „There Is No Spoon” podczas pierwszego odcinka swojej audycji „Corsten’s Countdown”, co niewątpliwie było ogromnym wyróżnieniem ze strony legendy muzyki trance. Następnie zdecydował się wydać ten utwór razem z remiksem stworzonym przez Sonic Division w wytwórni Flashover Recordings. Tym utworem Paweł zaistniał na scenie szeroko pojętej muzyki trance.

Paweł nie lubi szablonów. Jest otwarty na łączenie gatunków pozornie do siebie niepasujących. W swoich zasobach posiada projekty hip-hop’owe, ragga/dancehall’owe, r’n’b, drum’n’bass’owe, downtempo, synth-pop’owe, a nawet rockowe. Jego muzyka jest grana przez takich DJ’ów jak: Tiesto, Menno de Jong, Ferry Corsten, Sander van Doorn, Markus Schulz, Ronski Speed i wielu innych.

Od lutego 2008 P.A.F.F. prowadzi 2-godzinną audycję radiową „What Da PAFF?!” w cenionym na świecie radiu Sense.fm. Audycji można słuchać w każdą drugą środę miesiąca o godzinie 21:00. Przez pierwszą godzinę audycji gra Paweł, natomiast przez drugą godzinę leci gościnny set. Jak do tej pory na zaproszenie Pawła swoje gościnne sety zaprezentowali: Sied van Riel, Heatbeat, Allan O’Marshall, Dj Eco, Anguilla Project oraz Evol Waves.

W ostatnim czasie Paweł nie narzeka na brak pracy. Podpisał kontrakt na kawałek „Kornflakez” (kawałek w stylu electro-house) z house’owym sublabelem Flashover – Aleph Recordings, który prawdopodobnie wyjdzie z remiksami Jessie Vendetta i Squidfunk. Dodatkowo skończył minimalowo-tech-house’owy utwór P.A.F.F. pres. Kaspian – Injury, dla którego szukany jest obecnie odpowiedni label.

We wrześniu (wciąż ustalanym czasie), zaprezentuje w największym ukraińskim radiu Kiss.fm swojego godzinnego seta, w którym zaprezentuje wyłącznie swoje autorskie produkcje i remiksy (z czego aż 5 będzie miało swoją absolutną premierę!). Zagra „obok” takich artystów jak: Sonic Division, Paul Miller i Adam Nickey.

Do kolejnych nowości można zaliczyć także dubstepowo-breakbeatowy projekt Pawła – Hayfever. To kolejny muzyczny eksperyment, niezwykle kreatywnego artysty z Wrocławia warty Waszej uwagi.

Niedawno Paweł odnotował swój debiut za deckami w klubie Zoo w Warszawie, gdzie zagrali tacy artyści jak: Anguilla Project, Indecent Noise, Andre Glensk. Miejmy nadzieję, że coraz częściej będziemy mogli widzieć i słyszeć Go na imprezach klubowych i eventach w naszym kraju, na co niewątpliwie P.A.F.F. zasługuje.

Wydawnictwa:
2008 Texas Rangerz (P.A.F.F. & Gudowski) – Audio Title 01 [Audioholics Anonymous]
2008 P.A.F.F. pres. KSP – Don’t give up [Tranceflo Records]
2008 P.A.F.F. – From king to finch / Shabby [Flashover Recordings]
2007 P.A.F.F. pres. Paul Spidey – Techminator 012 [Tekelec]
2007 P.A.F.F. – There is no spoon [Flashover Recordings]

Remiksy:
2008 Myon – Albion (P.A.F.F. Remix) [In Trance We Trust]
2008 Jamaster A – One Night In Beijing (P.A.F.F. Tech Mix) [Spinnin’]
2007 Maciej Pańczyk – 5000 Electrons (P.A.F.F.’s Silly techmix) [Akkamuzik]
2007 Shifted Reality – Fuerte (P.A.F.F. Remix) [Neuroscience]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →