Phynn

Phynn
Kraj:
Holandia
www:
http://www.phynn.com/

Finne Jager a.k.a Phynn został oficjalnie wybrany przez Magazyn Mixmag jednym z Przyszłych Bohaterów 2006 roku. Rok 2006 wygląda na obiecujący dla Phynn’a, nie tylko ze względu na wybór jednego z czołowych magazynów muzyki dance, ale też ze względu na ostatnią edycję kompilacji In Trance We Trust, którą miał możliwość zmiksować, o czym wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.

Phynn jest obecnie jednym z najbardziej utalentowanych Dj’ów, znanym z takich hitów jak „Lucid”, remiksu utworu Tiesto: „Adagio For Strings” i swego ostatniego przeboju klubowych parkietów „Close Encounter”, który jest grany przez najlepszych Dj’ów jak Tiesto, Armin van Buuren, Paul van Dyk, Above & Beyond, Cosmic Gate, Cor Fijneman i Mark Norman.

Zapoznajcie się z krótką biografią tego młodego i obiecującego talentu, jakim jest według wielu Dj Phynn.

Finne Jager urodził się w Nieuwegein w Holandii 6 grudnia 1984 roku. Już jako małe dziecko Finne wykazywał zainteresowanie muzyką i instrumentami muzycznymi. Jego ojciec, który jest również bardzo umuzykalniony, zachęcał go do zajmowania się muzyką.

W wieku 11 lat Finne zaczął pobierać lekcje nauki gry na keybordzie, które kontynuował przez pięć następnych lat. W roku 2000 zetknął się z elektroniczną muzyką dance po raz pierwszy, kiedy to usłyszał Cygnus X – Superstring i od razu zafascynował się tym stylem muzycznym. Zaczął odkrywać możliwości używania komputerów i syntezatorów przy tworzeniu muzyki elektronicznej, jednak po krótkim treningu doszedł do wniosku, iż nadszedł czas na następny stopień wtajemniczenia. Razem z przyjacielem Gerwinem Koudijs postanowił wziąć udział w konkursie na najlepszy remiks utworu Ernesto vs. Bastian. Wśród setek osób biorących udział w konkursie, Finne z Gerwinem zajęli drugie miejsce. Phynn nawiązał kontakt z duetem Ernesto vs. Bastian oraz wytwórnią Sony FTM i stworzył dla nich kilka remiksów (włączając remiks utworu DJ’a Ernesto Stop 9.5, który został wypuszczony na rynek w sierpniu 2004 r. i był często grany przez topowych DJ’ów w 2005 r.)

W drugiej połowie 2004 roku Finne podjął decyzję o stworzeniu własnego utworu we współpracy ze swoim przyjacielem Bartem van Wissenem a.k.a Fictivision. W rezultacie stworzyli utwór Escape, wypuszczony na rynek pod skrzydłami wytwórni Tiesto, Black Hole Recordings. Dzięki niemu nazwiska Finne i Barta na stałe zagościły na światowej mapie transu. Finne wyprodukował kilka innych, dobrze przyjętych remiksów oraz solowych utworów dla Black Hole Recordings. Teraz jest jednym z najlepszych artystów tej wytwórni. Jego kawałki są często grane przez światowej sławy Dj’ów jak Tiesto, Armin van Buuren, Ferry Corsten i innych. Jednakże umiejętności Finna nie ograniczają się do produkcji. Jest również Dj’em, który świetnie potrafi wyczuwać nastroje publiczności. Wciąż otrzymuje nowe zaproszenia na duże imprezy na całym świecie, gdzie może pokazać swoje umiejętności mikserskie. Phynn wciąż udoskonala swoją technikę i pracuje naprawdę ciężko, aby zadowolić swoich fanów.

Oczekujemy z dużym zainteresowaniem na to, co pokaże w przyszłości ten młody, uzdolniony muzyk

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →