Nu NRG

Nu NRG
Kraj:
Włochy
www:
http://www.nunrg.it/

Nu NRG, włoski duet który podbił wiele serc. Praktycznia każda ich produkcja staję sie klubowym hitem, wypromował ich sam Paul Van Dyk.

W skład Nu NRG wchodzą dwie osoby – Andrea Ribeca & Giuseppe Ottaviani.

Andrea Ribeca

Urodzony we Włoszech w miejscowości Viterbo w 1974 roku. Swoje pierwsze doświadczenie z gramofonami miał w 1990 roku, właśnie w tym roku stał się scratchuącym DJ’em. W międzyczasie zaczęła się rozwijać coraz głębiej i głębiej. Orientacja w muzyce doprowadziła go do stworzenia swojego pierwszego kawałka techno 1992 roku. Po produkcji tej pracował przez wiele lat jako rezydent w wielu techno-trance klubach. W 1999 roku spotkał Giusepp’a i postanowili wspólnie założyć projekt NU NRG.

Giuseppe Ottaviani

Urodzony w tej samej miejscowości co Andrea w 1978 roku. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na pianinie. W roku 1995 jego zamiłowanie do muzyki rozszerzyło się na taką skalę, że postanowił zostać DJ’em, przez lata powoli zbliżał do muzyki trance odkrył w tym swoją wielka pasję. Postanowił grać w klubach, w jednym z klubów w 1999 roku spotkał Andre’e i w taki oto sposób postanowili założyć jakże wspaniały projekt NU NRG.

Ich pierwszą wspólna produkcja- „Dreamland” zrobiła wiele szumu na scenie muzyki trance aż w końcu usłyszał ją sam Paul Van Dyk i zaprosił ich do podpisania umowy z Vandit Records. Kawałek ten znalazł się się na niemieckiej liście przebojów ODC TOP 40 oraz został wydany w albumie Paul’a Van Dyk’a – „The Politics Of Dancing”

W 2002 roku dzięki PVD duet NU NRG rozpoczął granie w niemieckich klubach. Zostali twórcą takiej imprezy jak – „Love from Above” oraz zagrali świetnego seta na platformie PVD na Love Parde 2002 w Berlinie.

W roku 2003 rozpoczęli grę w Wielkiej Brytanii. Zaczęli od Sheffield potem zagrali w jednym z największych klubów Londyńskich – „London’s Heaven Club” było to w Marcu 2003. Następnie w tym samym roku w kwietniu zagrali w Niemczech na Mayday’u. Potem było „Energy” największa impreza w Szwajcarii. W lipcu zawitali do Nowego Yorku i tam też grali na największych imprezach.

W Maju 2003 roku Vandit Record’s wydało drugą produkcje tego wspaniałego Duetu – „Space Flower EP” ,która była równie świetna jak pierwsza produkcja. Po tej produkcji NU NRG udowodniło, że wie co robi i , że mają wielki potencjał.

Listopad 2004 ukazuję się w Vandit Record’s ich 3 produkcja – „Connective e.p.” Kawałek ten osiągnął wielką sprzedaż na vinylach oraz wielkie sukcesy na klubowych parkietach. Podczas promowania vinyla wspierały ich takie gwiazdy jak – Paul Van Dyk oraz Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Tiesto, Jude Jules, Blank & Jones, Rank 1.

W Lipcu 2004, po długiej i ciężkiej pracy w końcu został wydanych ich pierwszy długo oczekiwany przez wszystkich album – „FreeFall”. Album zawierał wiele nowych energicznych utworów oraz dobrze już wszystkim znane – Dreamlad, Butterfly, Connective, Aloa-P. Album pierwszy raz został ukazany światu na imprezie o nazwie – „Fight The Power” była to demonstracja związana z Love Parade 04 oraz na imprezie „The Love From Above” która jest organizowana przez PVD.

Dzięki tej płycie NU NRG zagrało na takich imprezach jak – „Nature One” „International Music Festival” w Kanadzie, „Labour of Love” również w Kanadzie,” Emerald City” Philadelphia oraz na „Cream” Amnesia Ibiza.

Ich najważniejsze produkcje to:

Nu NRG – Energizer (12″)
Nu NRG – Nu NRG E.P (12″)
Nu NRG – Dreamland (12″)
Nu NRG – Connective (12″)
Nu NRG -Space Flower RP (12″)
Nu NRG – Free Fall (CD)
Nu NRG – Dreamland 2005 disc 1 (12″)
Nu NRG – Dreamland 2005 disc 2 (12″)

Produkcje ich ukazały się na takich płytach jak:

The Politics Of Dancing (2xCD)
Energy 2002 @ Ibiza (CD)
Cream Future Trance (2xCD)
Blank & Jones – The Mix (Volume 2) (2xCD)
Gary D. Presents D.Trance 1/2003 (3xCD
Trance Energy 2004 (2xCD)
Vandit – The Sessions 03 (The Ibiza Session) (CD)
Club Rotation Vol. 27 (2xCD)
DJ @ Work 2003 – Part 2 (CD)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →