Nun

Nun
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/nunelectro

Duet NUN, wskład którego wchodzą Magdalena Kaspryszyn ( śpiew, teksty, keyboard, kompozycje) i Olaf Karbowiak ( programowanie, sempling, keyboard, kompozycje).
Został założony w 2000 roku zainspirowany electro popem, electroclashem, 80’s ( new wave, new romantic i punkiem) oraz szeroko rozumianą muzyką klubową i dance.
Nazwa zespołu pochodzi z mitologii egipskiej, w której NUN oznacza bóstwo pierwotne, uosobienie „praoceanu” z którego wyłoniła się ziemia.
W 2002 roku zadebiutował na składance „Football Ep” promującej Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, wydanej przez BMG Polska. W tym samym roku utwory „Stop” i „I Don’t Know How” pojawiły się na ścieżce dźwiekowej thrillera science-fiction pt. ”Arche” w reżyserii Grzegorza Auguścika z Robertem Gonderą w roli głównej. W 2003 roku Magdalena została zaproszona do udziału w autorskim projekcie Andrzeja Smolika- album pt. „ Smolik 2”.
W latach 2004 – 2007 NUN zagrał szereg koncertów, jak i setów dj`skich w całej Polsce i za granicą, a także zaprezentował się na dużych festiwalach muzyki elektronicznej tj. Arvika Festival w Szwecji, Calyx Festival w Berlinie czy Free Form w Warszawie. W tym czasie duet występował także w roli supportu gwiazd światowej jak i rodzimej electroniki tj: Ladytron, The Knife, Camouflage, Psyche, Client, DJ Adamus czy Wet Fingers .
Na początku lipca 2005 roku zespół podpisał umowę ze szwedzką niezależną firmą Substream, specjalizującą się w muzyce electro, future i synth pop na wydanie debiutanckiego albumu pt. „Sunlight”. W tym czasie utwory i remixy NUN pojawiały się na wielu kompilacjach, na całym świecie, a singiel z utworami „Hope” i „Stop” dotarł do czołowych miejsc list przebojów muzyki electro . Zespół zebrał także szereg entuzjastycznych recenzji swojego debiutanckiego krążka w światowej jak i rodzimej prasie muzycznej.
W lipcu 2007 roku nakładem Sp. Rec. ukazała się składanka pt. ”Elektropop.pl” prezentująca najciekawsze osiągnięcia polskiej sceny electro, wydawnictwo to zostało w pełni skompilowane i przygotowane przez NUN. Znalazły się na nim zarówno autorskie utwory zespołu, jak również remixy przygotowane dla Reni Jusis i Play.
Obecnie zespół pracuje nad swoją drugą płytą, oscylując bardziej w kierunku muzyki stricte klubowej, wynikiem czego są utwory takie jak „Nemo” czy „Better Morning”, które powstały przy współpracy ze znanym producentem niemieckim Thomasem Goldem, mającym na swoim koncie kooperację producencko – remixerską z takimi gwiazdami jak Roger Sanchez, Ortega & Gold, Stonebridge, DJ Antoine czy Just Jack.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →