Nique

Nique
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:

Urodził się w Polsce, jednak w 1984 przeniósł się do Chicago. W połowie lat 90-tych grał już często w klubach stanu Colorado (gdzie studiował), a także Kanady. W 1998 ruszył z wytwórnią Nine i firmą Ninechannel Multimedia. Już w połowie lutego dwukrotnie zagra w Polsce, najpierw w stolicy, później w Krakowie.
Jako nastolatek słuchał bardzo różnych rzeczy, od Milesa Davisa, Guns’n’Roses, Public Enemy, po elektroniczne, inspirujące klimaty typu Eurythmics, New Order, Depeche Mode, Yazz, Yello, ma też kolekcję disco.
Kiedyś grał więcej funky, filter i pumpin’ house, obecnie więcej electro. Z wielu powodów zmienił trochę styl. Disco-filtered-house przestał się sprzedawać, poza tym duże wrażenie na nim zrobiła fala muzyki electro, tech-house i minimal. W studiu poczuł, że może wreszcie bardziej poszaleć i wykorzystać więcej możliwości. Uwielbia szukać nowych brzmień, nowych syntezatorów, perkusji, obecnie więcej tworzy, niż sampluje. Gdy gra, zabiera publiczność w „głębsze” podróże, niż wcześniej.

Uwielbia Sebastiena Legera, Marka Knighta, Steve’a Angello i Steve’a Lawlera. Ma wielki szacunek dla tych panów.
Nine Records to jego dziecko, długo musiał czekać na sukces, po 12 latach ma niesamowitą bazę kontaktów, a niektórzy artyści współpracujący z nim to jego dobrzy przyjaciele. Przykładem jest Johhny Fiasco. Wydał też Legera, a niedługo ukażą się nagrania Felixa Da Housecata, Noir & Granite, a z Polski Mafia Mike’a.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →