Neros

Neros
Kraj:
Polska
www:
http://www.djneros.info

Paweł Mildner vel. DJ Neros pochodzi z Bytomia, Mając 6 lat jako pierwszy instrument wybrał gitarę. Po kilku latach nauki w szkole muzycznej postanowił ją zmienić na pianino, gdyż dawało mu ono większe możliwości. Dlatego później kontynuował naukę już tylko na tym instrumencie, aż do momentu, gdy nadszedł czas na zabawki elektroniczne.

W roku 1994 wystartował w konkursie „Zostań gwiazdą”, organizowanym przez Radio Katowice. Chociaż miał on bardziej charakter wokalny, to właśnie utwór „Gwiezdne tango” Pawła zyskał największe uznanie jury, tym samym zdobywając Grand Prix.

Nagrodą było jego pierwsze w życiu nagranie w studiu. Jeszcze wtedy nie wiedział ze niebawem jego życie zmieni się o 180 stopni, a studio stanie się jego drugim domem.

W 1995 roku stał się jednym z producentów Laser Sound, najlepszej wytwórni dance w Polsce. Praca z Mieczysławem Feleckim, Tadeuszem Grabowskim oraz Jurkiem Macoła była dla niego wyzwaniem i szansą na oderwanie się od rzeczywistości oraz na życie dla muzyki i z muzyką! Przez cztery lata współpracy z produkował dla czołowych wykonawców w Polsce. Na płytach Stachursky’ego, I&I, U&I, Thomasa, można znaleźć jego aranżacje i miksy nagrań.

W roku 1997 Mildner odchodzi z Laser Sound i rozpoczyna luźniejszą współpracę z kilkoma firmami fonograficznymi. Wykonuje zlecenia dla czołowych polskich wykonawców pop. Jednym z kolejnych sukcesów jest współpraca z Jerzym Grunwaldem przy realizacji w 2000 r. kolęd z udziałem m.in. Kasi Stankiewicz, Natalii Kukulskiej oraz Andrzeja „Piaska” Piasecznego.

W tym czasie zaprosił też do współpracy Andrzeja Hołubowicza, którego poznał jeszcze w 1996 roku, i tak powstała grupa Base Attack. Świeżość pomysłów Andrzeja oraz doświadczenie Pawła zaowocowało wydaniem płyty „Acid”. Grupa zdobywała coraz większą popularność – w 2003 roku wydała pierwszego singla na płycie winylowej, „Nobody Listens To Techno” oraz kilka remiksów tego nagrania. Płyta ukazała się w wielu krajach Europy, a także w USA. Nagranie zagościło na wielu składankach na całym świecie.

Base Attaca występował na największych imprezach w Polsce: Viva Club Rotation czy Rmi Explosion, z takimi gwiazdami, jak: Aquagen, ATB, Brooklyn Bounce i inni.

W 2004 roku Paweł podjął decyzję o odejściu z grupy Base Attack i rozpoczęciu kariery solowej jako DJ Neros. Do niewątpliwych hitów klubowych należy zaliczyć zrealizowane wtedy nagranie „Renegade Master”.

W 2006 roku podpisał z wytwórnią MyMusic kontrakt, a pierwszym owocem tego związku był utwór „Let Me In”. To wyjątkowe połączenie kilku gatunków – na początku pojawia się rockowa gitarowa ballada, potem łagodny popowy wokal i w końcu eksplozja rockowo-dancowego bitu ubarwionego skrzypcami, który długo po zakończeniu utworu kołacze w głowie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →