Mikita

Mikita
Kraj:
Polska
www:
http://www.soundcloud.com/mikita

Mający muzyczne korzenie zarówno w linii genealogicznej jak i historycznej Mikita musiał połączyć swoje życie z muzyką. Od zawsze interesował się różnego rodzaju dźwiękami wymieniając od rocka przez rap do szeroko pojętej elektroniki. W tej chwili Mikołaj nie wyobraża sobie nie słyszeć codziennie miliona nowych dźwięków zarówno tych wyprodukowanych przez innych jak i niego samego. Od kilku lat jest DJ-em i producentem wybierając za swoją największą miłość muzykę elektroniczną. Przygodę z housem zaczął od tłustych chicagowskich beatów i nadal nie może się od nich uwolnić. Kawałki które słucha i produkuje muszą go czymś zaskoczyć i jak sam mówi nie zagra niczego co w ciągu kilku minut nie wykona salta i nie poprowadzi przez muzyczną podróż.
Wraz z Juerga stworzył agencję Scandal znaną z cyklu Skandalizm, mającą na celu promowanie niebanalnych dźwięków na najwyższym światowym poziomie. Od blisko czterech lat odwiedzają najlepsze polskie kluby.
Od 2008 roku Mikita zaczął współprace z takimi wydawnictwami jak Levitate czy Dirty Stuff, w tym czasie również pojawił się na pierwszej polskiej kompilacji Poland Calling nakładem Sony BMG Polska. Nie długo później jego remix został wyróżniony jako najlepszy polski kawałek taneczny według DJ Magazine Polska. Od tego czasu Mikita nie przestaje nas zaskakiwać.
W 2010 roku już może się pochwalić współpracą z takimi markami jak Asymmetric Recordings, Sweat Lodge, Monique Musique, Night Drive Music, Ponton, Conya czy Carry On. Jego remix dla Pysh’a był grany i wyróżniany przez takich artystów jak Carl Cox, Dj Chus czy Ramon Tapia.
Rok 2011 jeszcze się nie rozpędził a Mikita ma już na swoim kącie winyla, nominacje do najlepszego tanecznego numeru według Ftb.pl i zapowiedzi nowych rewelacyjnych wydawnictw.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →