Maximilian Skiba

Maximilian Skiba
Kraj:
Polska
www:

Maximilian Skiba to polski producent, który od sześciu lat z sukcesami wydaje swoją muzykę oraz remixy nakładem cenionych wytwórni.
Zadebiutował w 2005 roku płytą wydaną na Boxer Recordings, która zawędrowała do czołówki legendarnego CBS top 100. Jego remix dla utworu „Bonaire”, berlińskiego projektu Dutch Rhythm Combo został wybrany przez polskie radio Bis „Remixem roku 2007”. W tym samym okresie otrzymał wraz z kolegami z King of Kong nagrodę magazynu Aktivist, w kategorii „Rookie”.

W 2008 roku brał udział m.in. w szóstej edycji święta Niemego Kina, gdzie skomponował soundtrack do gruzińskiego filmu niemego „Saba” oraz w projekcie Astigmatic inspired by Chopin. Z kolei rok później, nakładem monachijskiej wytwórni Gomma Records ukazał się pierwszy singiel jego projektu The KDMS, który nagrał wspólnie z wokalistką Kathy Diamond. Utwór zremixował sam Nicky Siano (rezydent legendarnego nowojorskiego Studia 54), a kawałek został wyróżniony wśród singli roku 2009 w Radiu Roxy oraz pojawił się na wielu składankach m.in. VA – Toolroom Knights od Jaguar Skills – gwiazdy BBC Radio 1.

Miesiąc później na półki sklepowe trafiła solo epka pt „The Genius Of” wydana przez paryski Skylax Records. Płyta została oceniona 9/10 przez francuski magazyn Trax, a utwór „Monster” towarzyszył pokazom mody podczas londyńskiego tygodnia mody oraz trafił do ekskluzywnego mixu Mylo, który wydany był przez brytyjski MixMag! Opiniotwórczy portal Porcys.com uznał go za jeden z najważniejszych polskich numerów wydanych w ciągu ostatniego dziesięciolecia!

Na początku 2010 roku ukazał się nowy album Noviki, gdzie Max jest współautorem i producentem dwóch kawałków, w tym tytułowego Lovefinder’a. Album przez parę tygodni utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce oraz zgarnął Fryderyka w kategorii płyta roku, muzyka klubowa. Późniejszy co-remix Maxa dla kawałka „Hall of Shame” Diskokaine’a rozgrzewał parkiety przy setach takich sobistosci jak Erol Alkan, Aeroplane czy Pilooski oraz znalazł się w mixie podsumowującym najlepsze kawałki 2010 roku brytyjskiego duetu Jaymo & Andy George z BBC Radio One . Mix ten był dołączony do styczniowego wydania brytyjskiego MixMaga

Latem 2010, ponownie za sprawą niemieckiej Gomma Records, wyszedł drugi singiel zepołu The KDMS, pt. „High Wire”. Kawałek od samego początku zdobywał rzesze fanów na całym świecie, w tym m.in.uznanie tak prominentnych postaci jak Darshan Jesrani, Tim Sweeney czy Dimitri From Paris, a jego video w ciągu pierwszego miesiąca obejrzało kilkanaście tysiący osób na popularnym portalu YouTube. Sam kawałek trafił do składanki Hugo Boss Tracks i Hed Kandi : Electric Summer 2011, a ostatnio grał go w swoim mixie nawet Snoop Dogg!

Ostatnia solowa epka Maxa jak do tej pory to kolaboracja z amerykańskim wokalistą – Snaxem. Kawałek tytułowy „One To Pray To” trafił na playliste Air France i towarzyszył wszystkim lotom francuskich linii w marcu i kwietniu 2011.

Obecnie Max wsólnie ze swoim zespołem przygotowywują się do wydania pierwszego długooczekiwanego albumu. „Kinky Dramas and Magic Stories ” pojawi się w sklepach na całym świecie na przełomie kwietnia i maja 2012.

Słów aprobaty nie szczędzą najwięksi na scenie muzyki tanecznej :

„Ridiculously talented polish disco producer”
MYLO

„music from a very good young polish producer, warm chords, funky melodies, think „bass and guitars by Chic meeting a string section by Beethoven, with a touch of italo-disco and almost flamenco-like soul”
DANIEL WANG

„he produces very nice italo disco tracks, i’m a fan”
Thobjorn / ROYKSOPP

„very relieving to here some new dance
music with more than 3 instruments playing more than 3 notes !”
DIMITRY FROM PARIS

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →