Max B Grant

Kraj:
Szwajcaria
www:
http://www.maxbgrant.com

DJ Max B Grant alias Massimo Briganti, urodził się 31 marca 1974 roku w Lecce, Gallipoli we Włoszech. Już we wczesnym dzieciństwie interesowal się wszytskim, co miało jakikolwiek związek z muzyką, co było bezpośrednią przyczyną możności spotkania go na licznych imprezach i w okolicznych barach (to miejsce miłe każdemu młodemu człowiekowi zdaje się wzywać w innym celu niż zamiłowanie do muzyki, ale nic tam, tak głosi oficjalna biografia 🙂
Jego oczekiwania były jednak większe niż to, co zobaczył w rodzinnym regionie. Jego pierwsze kroki, skierowane najwyraźniej błędnie ku hip-hop’owi zaprowadziły go do organizowania pierwszych imprez. Jak to w życiu bywa, imprezy ogranizowane ku uciesze szkolnych kolegów i podczas prywatek nie zadowalały duszy rwącej się do zdobywania świata, choćby jedyne co widać za oknem to góry i płot sąsiadów. Jednak już wtedy młody Massimo dał się pokazać znaczącym w światku muzycznym ludzi, którzy widząc nieprzeciętny talent i miłość do muzyki ukierunkowali młodzieńca, poszerzając jego horyzonty.
W krótkim czasie swoje umiejętności, które jak na młody wiek zaskakiwały wszystkich, pokazał na licznych turniejach i konkursach, wliczając w to udział w kolejnych dwóch edycjach DMC, na których zdobył drugie i trzecie miejsce! Niedługo po tym podpisał pierwszy kontrakt z TBA AG. Wtedy to wypuścił swój pierwszy krążek, za którym w lawinowym tempie pojawiły się wywiady i kolejne imprezy. By zwiększyć swoją popularność postanowił wydać kilka singli i wideoklipów, co okazało się strzałem w dziesiątkę.
Scratchowanie niemal każdą częścią ciała stało się jego asem w rękawie, a kolejne sety, w których dał się poznać nie tylko jako wysokiej klasy DJ, ale również jako genialny showman potrafiący przykuć uwagę nawet najbardziej marudnych klubowiczy sprawiły, że stał się rozchwytywanym artystą.
Max B Grant w ciągu zaledwie kilku miesięcy zagrał ponad 100 imprez, a jego kalendarz z dnia na dzień zapełniał się coraz to bardziej odległymi wpisami i ciekawszymi miejscówkami, w których spędzić miał kolejne gorące noce. Miejscem, które szczególnie upodobał sobie Max stała się Szwajcaria, w której to przez 3 lata z rzędu (2001-02-03) został wybrany za najlepszego DJ’a podczas “Music Dance Award”.
DJ numer jeden w kraju Milki i jodłujących panów w śmiesznych sukienkach i rajtuzach, zagrzał miejsce w kilku klubach pełniąc funkcję rezydenta. Oxa, Mad, Energy, Sonic, Goliath, Nautilus, White Wolf… to nie wszystkie z nich! Chętnie zapraszany do Francji, Włoch, Estonii, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i oczywiście stolicy klubowych brzmień – Holandii. Wielkie agencje jak Q-Dance, czy ID&T również przekonały się do jego osoby umieszczająć go na takich imprezach jak: Trance Energy, Qlimax, Defqon, Decibel Outdoor, Matrix Club…Oprócz nich Max zagrał na Liberty One i Nature One, gdzie spotkał się z bardzo miłym przyjęciem.
Założony przez niego label ETX Records jest jego oczkiem w głowie i oprócz działalności stricte DJ’skiej zabiera mu najwięcej czasu. Nie lubiący zahamowań i ograniczeń Max B Grant wydaje również na labelach swoich kolegów po fachu: Blutonium Rec, Stik Records i Wicked!
Remixował utwory dla gwiazd pokroju Blutonium Boy’a, DJ’a Vortex’a, Harry’ego Klein’a czy Sisma DJ.
Rok 2004 z pewnością był dla niego jednym z najważniejszych w karierze. W roku 2005 po raz pierwszy stworzył utwory w swoim prywatnym studio. Max B. Grant podkreśla, iż pozwoliło mu to na tworzenie muzyki w swoim sytylu, wg własnych przekonań i mimo iż ceni pracę w takich wydawnictwach jak Wicked, Stik, Blutonium, Imp Music, Zoom Rec. czy Sigma to woli mieć pełną kontrolę nad sytuacją i swobodny przepływ myśli. Ciekawa teoria, gdyż bodajże najlepszy numer wydany przez Max’a czyli remix „No Good” legendarnej brytyjskiej grupy Prodigy został wydany przez Scantraxx Records czyli wytwórnię znanego nam skądinąd prekursora muzyki hardstyle – The Prophet’a.
Max B. Grant tworzy w stylu, który sam nazywa „Jump & Hard Style”, który z jego powodu opanował Szwajcarię. Wytyczając nowe trendy stał się filarem dla sceny muzycznej tego kraju, dlatego też oprócz DJ Tatany reprezentującej co prawda inną wrażliwość muzyczną, jest najbardziej rozchwytywanym DJ’em z tego kraju. Jego ambicja i dążenie do celu zapewniło mu także miejsce w światowym panteonie DJ’ów i w sercach tysięcy fanów.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →