Mastiksoul

Mastiksoul
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.myspace.com/mastiksoul

Prawdziwe nazwisko Fernando Figueira. Brytyjski DJ i jeden z najlepszych producentów spod znaku szeroko pojętego house. Na swoim koncie ma współpracę z takimi labelami, jak 4Kenzo Recordings, Moxi Records, Yoda Recordings, Hoshi Recordings oraz Kitsam Records.
Jego początki kariery datowane są na 1992 rok, gdy dzielił swoje życie między dwa państwa – Francję i Portugalię. Obserwował wtedy rozwijającą się nową kulturę muzyczną, co w połączeniu z jego silnymi afrykańskimi korzeniami dało wręcz unikalną formę. Przez chwilę był zafascynowany muzyką techno, czego pokłosiem było DJ-owanie oraz zajęcie się produkcją.

Pod koniec dekady wiedział już, że techno już mu nie wystarcza, a obiektem jego muzycznych fascynacji stało się house.

W początkach XXI wieku zbudował sobie studio produkcyjne w Londynie oraz udało mu się doprowadzić do końca dwa ważne dla niego projekty – 4Kenzo Recordings oraz Digital Distribution (wspólnie z DJ-em Tokenem Pacem). W 2003 roku wspólnie z tym pierwszym wydał płytkę „South Tribal Ep”.

W 2005 roku założył dwa nowe labele – Yoda Recordings oraz Hoshi Recordings. Ponadto intensywnie występował w między innymi Niemczech, Austrii, Belgii, Bułgarii, Portugalii, Argentynie, Brazylii i USA.

Rok później współpracował w studio z DJ-em Sneakiem oraz Renato Cohenem.

Jako DJ gra w najlepszych klubach Europy – między innymi w Paryżu, Londynie i Lisbonie. Na swoim koncie ma remiksy dla między innymi Get Fuckeda i Jasona Vasila’iego oraz współpracował w studio z mistrzami tak zwanej starej szkoły – Nathanem Colesem oraz Gabonem.

Jego wizjonerstwo oraz styl artystyczny, niewątpliwie niezwykle oryginalny, a do tego produkcje sygnowane przez niego – spotkały się ze szczerym zainteresowaniem ze strony zarówno największych gwiazd sceny house’wej, jak między innymi Tony’ego Thomasa, Toma Stephana, Granta Della, Terry’ego Francisa, Nathana Colesa, Layo, Circulation oraz Justina Drake’a (z Peace Division), jak i poczytnych brytyjskich tytułów – Mixmaga, Jockey’a Sluta i Dj Magazine.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →