Masters at Work

Masters at Work
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:

MASTERS AT WORK : tytułowy team to „LITTLE LOUIE” VEGA oraz KENNY DOPE „GONZALES” , którzy uznawani są za jednych z najbardziej utytułowanych remixerów wszechczasów . Unikalna kombinacja hip-house-jazz ich remixów powoduje , że mimo iż wielu artystów próbowało powielić ten styl , to nikt nie odniósł takiego sukcesu jak MAW.
Louise Vega nazywany jest czasami Miles’em Davis’em muzyki dance. W ciągu blisko dwudziestoletniej kariery stworzył kilka historycznych ( dla parkietów całego świata) singli , takich jak THE NERVOUS TRACK , IT’S ALLRIGHT , I FEEL IT czy YOU CAN DO IT. Dzięki niemu , jego remixom zreaktywawały się na scenie takie postacie jak Roy Ayers , George Benson czy Tito Puente.
Pochodzi z rodziny z muzycznymi korzeniami . Jego ojciec akompaniował na saksofonie w zespołach jazzowych oraz latynoskich , zaś dziadek śpiewał salsę w zespole Fania All Stars. Mimo to jednak Louie był nie do końca był podatny na wpływy tej muzyki , ponieważ w latach 80-tych bywał regularnie w klubach nocnych takich jak The Paradisse Garage czy na imprezach z cyklu Bronx River Project które organizował Africa Bambaataa.
W połowie lat 80-tych zaczyna budował własną markę i rozpoczyna kariere dj’a. Grał w najważniejszych dla tego okresu klubach : Devil’s Nest , Roseland , Studio 54 czy Palladium
KENNY DOPE , trzykrotnie nominowany do nagrody GRAMMY jest jednym z najbardziej płodnych artystów ery nowoczesnej muzyki dance . Jego twórczość to fuzja house , hip hop , latin jazz . Jest jak żywa encyklopedia bitu .
Urodzony w 1970 roku w młodości chłonął bity hip hopowe , które grano na lokalnych imprezach ulicznych. Wraz z Mike Delgado oranizował serie sąsiedzkich imprez pod szyldem Masters at Work . Tak tez poznał sie z Toddem Terry , który już wówczas był ważna postacią na rynku dj’s.
W 1970 roku Terry poznaje go z Louie Vega , z którym od tego momentu zawiązuje sie duet Masters at Work. Stają sie popularni dzięki rewolucyjnym remixom dla takich artystów jak R.Kelly , Janet Jackson , Daft Punk, Geogrge Benson i wielu wielu innych..
W 1995 roku Kenny robi małą przerwę na solowy album wydany pod szyldem BUCKETHEADS. Z tej właśnie płyty pochodzi mega nagrania THE BOMB! ( These Sound Fall Into My Mind). Nie ma chyba na świecie osoby która nie wiedziałaby lub chociaż raz nie słyszała tego nagrania.
Po tym sukcesie wraca znów współpraca pod szyldem MASTERS AT WORK i wraz z nią równie ważny dla kultury klubowej album THE NUYORICAN SOUL
W ciągu ostatniego dziesięciolecia MAW wyprodukowali jeszcze wiele nagrań i jeszcze więcej remixów .

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →