Master G

Master G
Kraj:
Polska
www:

Urodzony we Wrocławiu – mieszka w Opolu, obecnie przebywaj w Warszawie. W 1995 roku zaczął miksować w swoim pokoju płyty winylowe z magnetofonem, rok później zakupił 2 adaptery i przygoda zaczęła się na dobre.

Przez 2 lata był rezydentem w opolskim Highlanderze, w międzyczasie grał na wrocławskich Jatkach, czasem w Bielsku – Białej (kolejny Highlander) oraz latem w Turawie, na plaży przy jeziorze Dużym. Lata 1994 – 1998 to rozwój stylu muzycznego, począwszy od rave, poprzez minima, aż do szeroko pojętego house, który jest jego obecną fascynacją. Duży wpływ na jego rozwój repertuaru ma DJ p8r, który otworzył pierwszy w Opolu sklep – klub Generation X. W opolskim Highlanderze poznał Adamus‘a, z którym grywał wiele wspólnych imprez, między innymi w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie. W roku 2000 stał się współzałożycielem grupy DJ‘ów LHR (La House Resistance), w skład której weszli: K.mill, Tres Bien oraz MasterG. Imprezy LHR cieszyły się dużą popularnością. Organizowali house – rejsy na Odrze w Opolu oraz we Wrocławiu, jak również oficjalne After Party podczas opolskiego festiwalu w maju 2002 roku, gdzie wystąpili Glasse, Harper, Adamus, Matt Kowalsky i inni.

Rok 2002 to liczne występy w warszawskiej Organie i Muzie, której jest rezydentem do dziś. Praca zmusiła go do przeprowadzki do Warszawy, jednak nadal można usłyszeć go w Opolu (Highlander, Zebra, Aquarium). Po opuszczeniu LHR, MasterG oraz Cookie_m założyli HOUSE+. Pod tą nazwą kryje się mnóstwo wspaniałych imprez, nie tylko w Opolu czy Warszawie (Kraków – Strefa 22, Częstochowa – Flash pub, Wrocław – Clinique).

W Warszawie MasterG występuje w różnych miejscach: Muza, Klubokawiarnia, Ego, Redakcja, Barbiebar. Jego skrzynka z płytami to energetyczna mieszanka vocalhouse, filterhouse, oraz latino. W jego setach słychać dużo skreczy i zabawy z płytami, co wynika z zamiłowania do turntablizmu.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →