Martinez

Martinez
Kraj:
Polska
www:
http://www.facebook.com/martinez.dj.gra

Martinez ma za sobą fascynacje różnymi gatunkami muzycznymi; jak sam mówi „…nie robiłbym teraz tego co robię gdyby nie dźwięki płynące z płyt Mike Oldfilelda, Pink Floyd czy Vangelisa”. Fascynacje muzyczne towarzyszyły mu od dawna ale prawdziwa inspiracja nadeszła wraz z początkiem studiów, dokładnie od momentu wstąpienia do studenckiego radia „Sfera”, gdzie zaczął poznawać tajniki pracy dziennikarza i dj-a – jeszcze wtedy radiowego. Po niespełna 5 miesiącach dostał propozycje spróbowania swoich sił, już „na poważnie”, w roli dj-a na antenie radia GRA w Toruniu-( z którym związany jest po dzień dzisiejszy). Wówczas zaczęła się prawdziwa fascynacja szeroko pojętą kulturą klubowa. Będąc dj-em radiowym otrzymał propozycje zagrania na kilku imprezach –różnych w swym charakterze- które określa właśnie jako swój początek w roli dj-a. Poszukując nowych pomysłów i kierunków muzycznych ocierał się o różne style i współpracował z wieloma dj’ami. Prezentując na antenie radia szeroki wachlarz gatunków muzycznych –Martinez najbardziej upodobał sobie gorące ibizowskie house-owe brzmienia –stąd też narodził się pseudonim. Wkrótce potem stał się autorem pierwszej klubowej audycji na antenie radia Gra –„Club 88.8” w którym prezentował nowe klubowe rytmy co przyniosło swój efekt w postaci pojawienia się w jednym z najbardziej wówczas popularnych klubów w Polsce „Central Parku”, gdzie przekonał się jak wielka energia i moc drzemie w muzyce technicznej. Tam też miał okazje po raz pierwszy zaprezentować się szerszej publiczności. W 2003 r. w ramach projektu muzycznego „Jeremi” brał udział w festiwalu opolskim, gdzie występował podczas „debiutów” oraz klubowej nocy.
W miarę upływu czasu, i coraz głębszego wchodzenia w „klubowe dźwięki” oraz energii płynącej z setów T Paul van Dyk-a, AvB, Prydy czy tez Eddiego Thoneick-a, ewaluował też rodzaj muzyki, która Martinez zaczął prezentować najpierw na antenie radiowej a później w klubach. Mieszanki House-owej energii –bo o tym gatunku mowa stały się jego inspiracją . Martinez wraz z stacją GRA jest producentem wielu imprez min. Energizer Clubbing Tour jednej z największych i najlepszych klubowych imprez na Pomorzu. W 2010 roku był jedną z gwiazd eventu enHouse, a jego set został bardzo pozytywnie przyjęty przez klubowiczów w całym kraju.

Obecnie Martinez produkuje i prowadzi popularne programy na antenie Grupy GRA (GRA: Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek) pod nazwą „Energizer Gra Fm” i „enHouse Gra Fm” oraz codzienne Radio show- „Club Gra Fm”, pojawia się w wielu klubach oraz licznych eventach, prezentując swoje sety szerszej klubowej publiczności.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →