Martijn Ten Velden

Martijn Ten Velden
Kraj:
Holandia
www:

Martijn Ten Velden mieszka obecnie w Dubai. To znakomity producent, remixer oraz DJ. Zasłynął z pracy w duecie wraz z Davidem James’em który ukrywał się pod nazwa Audio Driver.

Od 2000 roku razem wyprodukowali remixy dla takich sław jak Ms Dynamite 'Booo!’, Michael Moog 'You Belong to Me’, DB Boulevard 'Point of View’, Agent Sumo 'Why’ jak rowniez dla Eddiego Granta, Sugababes, Toma Novy’ego i wielu innych. Po tych wszystkich latach Martijn kontynuuje swoją prace produkując doskonałą muzykę oraz grając na wielu znakomitych eventach. Tego lata wystąpił na scenie DJ Magazine na imprezie otwierającej sezon w klubie Space na Ibizie jako pierwszy i jedyny do tej pory holenderski DJ.

Do jego zagranicznych występów możemy zaliczyć takie miejsca jak Club Shocking oraz Villa Mirabeau a Milanie, Milkbar w Monachium, Fubar w Bejrucie, Paradiso & Milkyway w Amsterdamie, a takze The Fridge w Abu Dhabi. Został praktycznie również rezydentem w najpopularniejszych klubach w Londynie takich jak Ministry of Sound, The Cross, Fabric, Turnmills, Heaven, AKA i wielu innych. Martijn również był artystą międzynarodowych tras Ministry Of Sound.

W 2003 roku rozpoczął współpracę z bardzo znanym i cenionym producentem brytyjskim Markiem Knight’em. I zadebiutował pierwsza produkcja „Our House EP” wydanej dla DTPM. Nagranie znalazło się na 6 miejscu BuzzChart, oraz na 8 Hype Chart i miało bardzo wielkie poparcie Pete’a Tonga z radia BBC One. Na specjalnej imprezie promującej ten singiel Martin zagrał znakomity set na 4 gramofony w klubie Fabric w Londynie.

Po kolejnych produkcjach dla Toolroom Records Martin podpisał kontrakt dla labela Nocturnal Groove i wydal tam 'the Sureshot EP’. Utwór ten znalazł się na play listach takich DJ’s jak Tom Stephan, Smokin Jo, Shamus Haji, Beginnerz, Cricco Castelli. Martin Ten Velden jest również znakomitym remixerem. Jego remix Steve’a Lawlersa „Lost” dla Subversive znalazł Sie na 4 miejscu Buzz Chart jak również Brad Carter’s 'Morning always comes too soon’ dla Positiva Records Positiva zajął 1 miejsce Buzz Chart, ale najbardziej znanym remixem stał się 'Strings of Life’ dla Defected Records, który po tygodniu figurował juz na 1 miejscu Buzz Chart. Obydwa numery stały się później przebojami tamtego lata. Ostatnia produkcja Martijna jest ‘Wish You would’ dla Phonetic Records oraz remix nagrania ‘Exceeder’. Jak sam stwierdził kocha muzykę house i będzie kontynuował swoja prace wznosząc się na wyżyny. Zapewne tak będzie i rok 2006 będzie rokiem Martijna Ten Veldena.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →