Marrel

Marrel
Kraj:
Polska
www:
http://soundcloud.com/marrel

Marrel – pseudonim Dawida Olszowskiego pochodzącego z Zabrza. Jego pasja do muzyki ujawniła się w najmłodszych latach kiedy to długimi godzinami spędzał czas przy wieży wsłuchując się w dźwięki progresywnego rocka Mike Oldfield’a i głębokich ambientów Enigmy. Wskoczył poziom wyżej w 2002 roku kiedy to zderzył się z artystami klimatów trancowych tj. Paul Van Dyk , M.I.K.E. itp. Przez długi okres czasu wraz ze swoimi kolegami szlifował umiejętności grania zaczynając od popularnego ‘Traktora’, a następnie z prawdziwych cd-playerów i gramofonów.

Brał udział w wielu Dj’kich konkursach jak i również sam prowadził swoją własną audycję radiową w klimatach trancowych.
Zarażony produkcją w 2008 roku przez High Above zaczął sam ‘skrobać’ własne brzmienia. Była to głównie zabawa do czasu kiedy to rok później zetknął się ciężkim i mrocznym gatunkiem techno. Zainspirowany nazwiskami takimi jak Speedy J , Umek , Chris Liebieng zaczął poświęcać większość czasu na naukę jak i doszlifowanie techniki produkcji.

W 2010 wziął udział w konkursie na remiks utworu ‘Vampire’ artystów Manteeno and Backlash , który znalazł się na ich Ep’ce wydanej nakładem Phatt Sounds dostępnej za darmo. Tego samego roku wraz z Black Smoke z , którym współpracuje do dziś dzień , wypuścili na świat ‘White Rabbit’ nakładem Pitch-Wise Recordings. Kolejnym sukcesem była pierwsza solowa Ep’ka we włoskiej wytwórni NuZone Gears – ‘The One/Focus’.

Po niedługim czasie zaczął kompletować sprzęt do swojego domowego studia zaopatrując się w dobre monitory odsłuchowe i klawisze. 2011 był owocnym rokiem kiedy to zaczęto mówić o nim głośniej kiedy pojawił się remiks dla Oscara Burnside’a ‘DSM-IV’ z jego albumu ‘The Suicide’ wydanej również w jego wytwórni. Miedzy czasie pojawiły się solowe produkcje wydane nakładem m.in. w Pirelli Records , Dirty Stuff Records. Mocno zapamiętany materiał pojawił się pod koniec 2011 tj. ‘Corruption EP’ wraz z remikserem Black Smoke wydanej w Oscar Burnside Recordings głównie przez motyw płaczącego dziecka.

Wygrał didżejski konkurs GlobalTrance DJ Competition 007 , i niedługo potem można było usłyszeć jego audycje w Pure.Fm

Na tym nie poprzestał. Wystartował w 2012 z Epką ‘Endless Anger’ wydanej w Stereophonic Recordings , został zauważony przez osoby takie jak Angelo Mike , Hystericmaniack, KD3 , Larix. Ma głowę pełną pomysłów, projektów i nadal będzie tworzyć ciężkie i mroczne dźwięki na pewno przez jeszcze długi czas.

Tracks released on : Elektrax Recordings / iDark Records / Bass Assault Recordings/ Roof Audio / Alien Force Digital / Stereophonic Recordings / Oscar Burnside Recordings / Dirty Stuff Records / Pitch-Wise Recordings / NuZone Gears …

Supported by : A-Brothers / Electrorites / Albert Kraner /Subsight / Gabeen / Hystericmaniak / Mikael Pfeiffer / Tim Muller / GO!DIVA / Q’le / Peder / Larix / Static Sense / KD3 / Angelo Mike / Black Smoke / Juma and much more…

Discography

2010

-Manteeno and Backlash – Vampire EP Marrel Remix [PHATT039](Phatt Sounds)
-Marrel – The One/Focus EP [NZG081](NuZoneGears)
-Marrel and Black Smoke – White Rabbit [BLV127315](Pitch-Wise Recordings)

2011

-Marrel – It’s Not So Easy (Original Mix) on Marionette EP [PIRELLI013](Pirelli Reocrds)
-Marrel – Scary Poem (Original Mix)[DSRL107](Dirty Stuff Records)
-Oscar Burnside – DSM-IV (Marrel Remix) on The Suicide Remixes Part 1 [OBREC005](Oscar Burnside Recordings)
-Robin Jacobs & Oscar Burnside – The Witness EP + Marrel Remix [OBREC008](Oscar Burnside Recordings)
-Marrel – Fairy Tale (Original Mix)[NZG100](NuZoneGears)
-Depthide – We Are All Winners (Marrel Remix)[PFR026](Passion Fruit Recordings) on Various – Summer Sampler 2011

2012

-Marrel – Endless Anger EP [STR091] Stereophonic Recordings
-Black Smoke – Light In My Head EP with 'Bies’ track in cooperation with Marrel (Stereophonic Recordings)
-Marrel – Things EP [AFDL148] Alien Force Digital Label
-Marrel – 013R [iDR002] iDark Records on VA PAST PRESENT FUTURE EP
-Marrel & Juma – Zodiac EP [ELEK164 ] Elektrax Recordings
-Menduss – Schizophrenia EP Incl Marrel Remix [ANEC7013] Anectode Recordings
-Quantic Spectroscopy – Elephanta EP
Incl. Marrel Remix[UR0030] Unofficial Records
-Marrel – Dead Scream EP [BAR019]
Bass Assault Recordings
-Marrel – Last Wish EP [RA012] Roof Audio

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →