Mark Naden

Mark Naden
Kraj:
Polska
www:
http://www.marknaden.tk

www.marknaden.tk
www.myspace.com/marknaden

Założyciel 2 projektów muzycznych: Nsky oraz Mark Naden.

RELEASES:
Nsky & W4nG – Crusher | Sensitive Square Records [2008]

PRODUKCJE:
Mark Naden feat. Quazar of Sanxion – Funky Stars
Mark Naden – Take Control
Martin Maures & Mark Naden – Escapade
Mark Naden – Drifting In Space
Nsky – High Voltage
Nsky feat. Bornis & Jas van Januch – Hold Me
Nsky feat. Bornis – Feel The Music
Nsky – Trademark
Nsky & Mike van Craven – Ether
Nsky – Back On The Track

REMIXY:
Martin Sas – Something Beautiful (Nsky Remix)
Ron van Roxen & Dj Doom – The Vision (Mark Naden Remix)
CJ Stone – Storm (Mark Naden Remix)
Arco Pezzo – Arcadia (Mark Naden Mix)
Defactor – Power of Motion (Nsky Remix)

BIOGRAFIA:
Produkcją muzyczną zajmuje się od ponad 7 lat. Mark Naden rozpoczął karierę w 2001 gdy wygrał konkurs muzyczny organizowany przez Tribal Zone Music zajmując w nim pierwsze miejsce. Wtedy wiedział już że jego przyszłość będzie wiązała się z produkcją muzyczną. Jego motto brzmi „Rób co kochasz a sukces przyjdzie sam”.

Od wczesnych lat słuchał muzyki takich artystów jak Jean Michael Jarre, Vangelis, Kitaro, Marek Biliński. Danceową odmianę muzyki elektronicznej poznał gdy chodził do szkoły. Wtedy poznał wiele ciekawych ludzi i narodziły się nowe przyjaźnie. Szczególnie podziękować chciał by dwóm z nich którzy mieli wpływ na jego karierę, Tobi i Hekke.

Kawałki Mark Naden’a były grane przez stacje radiowe FM (jak między innymi radio Aplauz 95,1FM) oraz przez największe internetowe stacje radiowe takie jak Digitally Imported (www.di.fm) i After Hours (www.afterhours.fm). Jego muzyka była grana także przez międzynarodowych dj’ów takich jak Giorgio Ponticelli (www.giorgioponticelli.com) który zagrał „Escapade”, „Crusher” oraz „Take Control”.

Produkcje Mark Naden znalazły wielu remixerów jak między innymi: DJ Mikro, Sunclyder, Oen Bearen, Arco Pezzo, DJ Adamsky, Thomass K i DJ KC (Krzysztof Chochlow) który zremixował „Hold Me”. O midi do remixów poprosili go także inni znani artyści ze sceny klubowej jak DJ Tiddey (Darek Plaza) do „Escapade” i Muh & T-jam do kawałka „Crusher”.

W 2005 Mark Naden rozpoczął współprace z wokalistką Bornis. Nagrywanie prawdziwych, żywych wokali było nowym excytującym doświadczeniem z pisaniem muzyki. Wtedy właśnie ukazały się nowe wokalne kawałki jak między innymi „Feel the music” oraz „Hold Me”.

Mark Naden zyskał także uznanie na największym Polskim portalu muzyki klubowej. Został wytypowany przez portal muzyczny FTB (www.ftb.pl) do pierwszej 10 najlepszych remixerów w 2006.

W 2007 Mark Naden pod projektem Nsky przy współpracy z DJ W4nG podpisali kontrakt z Sythetic Recordings na wydanie swojego pierwszego singla.

Kiedy gra, nie mixuje podczas breakdown’ów, łapie wówczas kontakt z publicznością. Obecnie ma wiele autorskich produkcji na swoim kącie i używa swojego doświadczenia w komponowaniu nowych utworów. Jakkolwiek muzyka to tylko rozrywka, do grania podchodzi profesjonalnie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →