Mark Knight

Mark Knight
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.djmarkknight.com/

Jeśli ktoś czujnie obserwuje współczesny rynek muzyki tanecznej, na pewno nie raz zwrócił uwagę na postać Marka Knighta. Trudno nie wysłyszeć jego coraz bardziej popularnych produkcji i remiksów, trudno nie zauważyć ich w tracklistach najpopularniejszych dj-ów na świecie, a także w line-upach prestiżowych imprez i festiwali. W te wakacje – co można już założyć z dużym prawdopodobieństwem – jednym z najczęściej prezentowanych na imprezach i festiwalach kawałków, będzie „Man With a Red Face”, nagrany wspólnie z Funkagendą (Kto był na polskim Global Gathering, ten wie o czym mówię – po tę produkcję sięgali tak różni dj-e jak Neevald i Felix Krocher).

Warto przypomnieć, że „Człowiek z czerwoną twarzą” to nie jest wymysł Knighta – to przecież największy przebój w karierze legendy techno Laurenta Garniera, zresztą nowa wersja niewiele różni się od oryginału. Knight pochodzi z USA, pierwszą swoją produkcję wydał w 2002 roku. Wsławił się doskonałymi remiksami dla Joey Negro („Make a Move on Me”) i Underworld („Beautiful Burnout”). Stylistycznie Knightowi najbliżej do tech-house’u, kilka lat temu z naciskiem na house, aktualnie bardziej na tech.

„Toolroom Knights” to z kolei już legendarna seria kompilacji równie legendarnej i szanowanej wytwórni Toolroom, której zresztą Knight jest szefem. Wydawali już Michaela Graya, Toma Nevilla, Deepgroove, Robbiego Riverę, Sucker DJs, Dave’a Spoona, Martijna Ten Veldena, ATFC, D Ramireza i wielu innych. Poprzednie składaki miksowali Ten Velden z Harrisem, Gabriel & Dresden, a ostatnio Tom Novy i Wally Lopez.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →