Mark Eteson

Mark Eteson
Kraj:
Wielka Brytania
www:

Mark Eteson z początku grał warm-up’y i zakończenia imprez z cyklu Godskitchen. Z czasem zyskał uznanie zarówno publiczności jak i ludzi z branży. Na imprezie w Zurychu zagrał dla niemal miliona ludzi.
Jak sam przyznaje ogromny wpływ na niego i na jego twórczość wywarli Ferry Corsten i Judge Jules. Ten pierwszy ze względu na swoją muzykę, ten drugi z powodu audycji radiowych Night Dance Show w BBC Radio 1, w których promował muzykę elektroniczną, w tym trance. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, gdy sprzedał swój prezent urodzinowy – samochód, by kupić akcesoria DJ’skie. Aktualnie, po siedmiu latach wciąż uważa, że była to najlepsza decyzja jaką w życiu podjął.
Ponadto otrzymał solidne wykształcenie muzyczne od swojego ojca, który grał w kilku kapelach rockowych w latach 60-tych. Sam czerpie inspiracje z wielu rozmaitych gatunków, często tak odległych od siebie jak z jednej strony rock, pop, a z drugiej techno czy trance.
Tak więc od siedmiu lat Mark zajmuje się DJ’ką, a od dwóch robi to w pełni profesjonalnie. Zaczęło się od dwóch produkcji: remiksu Darrena Styles’a „Dropzone” i bootleg’a „Cherry Chip”. Utwory te były regularnie prezentowane we wspomnianym programie radiowym Judge Julesa, co sprawiło, że Mark Eteson przebił się do szerszego grona odbiorców. Później jego osobą zainteresował się sublabel Hooj/Lost language – Solaria, który poprosił go o zmiksowanie pierwszej składanki „Rendezvous 1”.
W całej serii składanek labela Solaria ukazały się najbardziej znane utwory Marka razem z tytułami wydanymi przez tą wytwórnię wcześniej. Ciągle powiększa się lista jego produkcji („Atlantic on Monster”) i remiksów (Ferry Corsten – „Galaxia on Tsunami”, York – „Mercury Rusing on Offshore”). Mark Eteson gra od twardego electro, przez ciepły melodyjny progressive, po mocny i energiczny trance, z którego jest najbardziej znany. Do jego najważniejszych występów należy zaliczyć granie na main stage podczas Hi-Fi Festiwal, zakończenie na scenie Godskitchen a podczas Global Gathering grał po występie Judge Julesa, oraz granie dla niespełna miliona osób podczas 15 rocznicy Street Parade w Zurychu. W marcu 2006 roku Godskitchen przyjęło Etesona jako rezydenta. Zagrał także ostatnio 7 czerwca na Global Gathering w Poznaniu.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →