Marika

Marika
Kraj:
Polska
www:
http://www.marika.art.pl/

Marika, znana również jako Lady Marika, urodziła się 14 grudnia 1980 roku w Białymstoku.
Lady MC, wokalistka, entuzjastka bashmentowych imprez z muzyką jamajską, charakterystycznych kobiecych głosów , muzyki powstającej z niepohamowanej potrzeby i szczerych,autentycznych tekstów. Równolegle tworzy w różnych stylistykach od reggae, dancehallu i ragga do nu-jazzu.
Razem z formacją Breakbeat Propaganda, Sound Systemem Bass Medium i w różnorodnych kolaboracjach z zapraszającymi ją do współpracy DJ’ami (hip-hopowymi, d’n’bassowymi, nu-jazzowymi, funkowymi) i selektorami (reggae, dancehall, raggamuffin) gościła w większości liczących się klubów w Polsce.Marika, poszukując nowych muzycznych doświadczeń, jako solistka zaangażowała się w zrealizowany w Gdyńskim Teatrze Muzycznym głośny hip-hopowy projekt teatralny pt. „12 ławek”.
Ma na koncie supportowanie gwiazd dużego formatu takich jak Macy Gray, Gentleman, Panjabi hit squad, liczne udziały w audycjach radiowych i telewizyjnych (Radio Afera, Radio Merkury, Radio ABC, Jazz Radio, Polskie Radio Bis TVP 1, Polsat, Viva Polska), ale przede wszystkim ogromną liczbę niezwykle energetycznych koncertów. Gdy przejmuje mikrofon klub zamienia się w „Jamajki ambasadę”, publika śpiewa z nią i szaleje… Pasja i entuzjazm artysty udziela się w tym przypadku również publiczności.
Od 2002 jest związana z Sound Systemem Bass Medium (Marika, Abselektor), który w latach 2002 – 2005 funkcjonował jako Bass Medium Trinity w trzyosobowym składzie: Marika, Frenchman, Abselektor i jako BMT wydał płytę „MÓWISZ I MASZ”. Ten, zawierający 13 utworów na jamajskich riddimach, album był tak gorący, że rozszedł się błyskawicznie w podwójnym nakładzie i obecnie, jako legendarny, funkcjonuje w setkach kopii wypalanych i przekazywanych dalej. Przeboje takie, jak „Pociąg z Babilonu”, „Mówisz i masz”, „Piękne panie” czy „Teraz naprawdę wiesz” długo nie schodziły z anten radiowych, a bonusowy klip, mimo, że nagrany po harcersku i zupełnie nie przeznaczony do emisji telewizyjnej można było zobaczyć na 4fun.tv czy Trace.tv.
Niedawno, jako finalistka festiwalu Top Trendy, Marika po raz drugi stanęła na deskach Opery Leśnej w Sopocie i poczuła na własnej skórze nastrój naszych polskich festynów muzycznych. Za to jej miłość do klubowego, bliskiego kontaktu z publicznością jeszcze bardziej się umocniła.
Ostatnio Marika wzięła udział w projekcie „Polski Ogień”, płycie, która powstała siłami natury i połączonymi siłami Warner Music Polska, Germaican Records i Tam Tam Records. Album ten, nagrany w zawrotnym, kowbojskim tempie, miał dać przegląd tego, co w drugim obiegu tętni intensywnym życiem, a o czym przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia: przegląd młodego polskiego środowiska reggae / ragga / dancehall. Na ten album Marika nagrała dwie piosenki. W tej chwili intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą solową.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →