Maja

Kraj:
Polska
www:
http://www.djmaja.com/

Maja urodziła się w Ostrołęce, jednak już od siedmiu lat mieszka w Warszawie. Jako dziecko uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie pianina, lecz jej kariera potoczyła się w inną stronę. Swój pierwszy występ przed publicznością dała 31 grudnia 2000 r. w poznańskim Kinepolis. Maja wspomina, że gdyby nie namowy Roberta Kobrynia, pewnie by spanikowała, nie do końca wierząc w swoje możliwości. Wtedy grała jeszcze lekką muzykę house, funky i old skul.

Dwa lata później, z tym samym Robertem, na warszawskiej starówce otworzyła sklep płytowy – Brzozowa 20 rec., gdzie sprzedawali muzykę głównie z gatunku house i chill-out. W tym samym czasie kształtował się również jej gust muzyczny, którego ewolucja zatrzymała się na mocnych bitach break i electro.

Swoją muzyką zjednała sobie przychylność bywalców krakowskich klubów, bo właśnie tam, po wielu bezskutecznych próbach w Warszawie, Maja postanowiła rozwijać swoją karierę. Hermetycznie zamknięta jeszcze wtedy stolica nie znajdowała dla Mai miejsca za deckami. Znalazł za to Dj Ex-or, rezydent i menadżer muzyczny krakowskiego NoBaru, który pozwolił jej zaprezentować się tamtejszym klubowiczom. Zabawa w Krakowie zawsze jest przednia, ale tamtejsze życie biegło dla Mai zbyt wolno, co ostatecznie skłoniło ją do powrotu do Warszawy. Z Krakowem jednak nie zerwała kontaktu i przynajmniej raz w miesiącu gościła w NoboBarze na swojej autorskiej imprezie pod nazwą „Crash Test” jeszcze przez kolejny rok. Poza Krakowem i Warszawą grała już w większości miast w Polsce oraz postawiła pierwsze kroki za granicą w Szkocji – Edynburg, na imprezie Polished w klubie the Venue.

Na południu Polski, Maja współtworzyła projekt Dynamic Sequence. Początkowo była to nazwa cyklu imprez, potem agencji zapraszającej młodych, obiecujących DJ’ów, dając im szansę gry u boku dużych nazwisk. DynamicS jest także autorem projektu Membrana Team, za którym stoją organizowane w sezonie letnim imprezy, wyłącznie dla członków częstochowskiego klubu Membrana.

Maja przechodzi nieustanne zauroczenie muzyką break, którą sprytnie łączy z electro i progressive, w tempie nie niższym niż 130 bpm. Kiedy gra, zza klubowych decków bije prawdziwa dynamika i ekspresja, co pozwala nam pamiętać jej występy jeszcze długo potem. Przy odrobinie szczęścia można ją też spotkać w klubie, w duecie z wokalistą Neo.

Rok temu odnalazła się również w telewizji, gdzie poprowadziła drugą edycję programu „Co Za Noc” w TVN, a jej najnowsze dziecko to cykliczne imprezy pod nazwą „Kobiece Cykle”, które co miesiąc organizuje razem z młodą, dobrze zapowiadającą się DJ Guaraną w krakowskim klubie Midgard. Założenie tych imprez to „baby rządzą” czyli plejada najlepszych DJ’ek kobiet z kraju i zagranicy.
Od października 2006 roku Maja zaczęła współpracę z agencją Xtreme UK z Wielkiej Brytanii.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →