Łukasz Napora

Łukasz Napora
Kraj:
Polska
www:

Łukasz Napora to bardzo aktywny dziennikarz muzyczny, pracujący dla różnych mediów już od ponad 10 lat. Wraz z bratem współtworzył i prowadził jedną z najważniejszych stron dla polskiej sceny elektronicznej, Soundrevolt.com, która dzięki swojej dwujęzyczności była świetnym łącznikiem między rodzimą sceną a zagranicznymi artystami i wytwórniami.

Dziś jest przede wszystkim rozpoznawany ze względu n…a swoją pracę przy festiwalu Audioriver. Jest odpowiedzialny za reklamę i Public Relations oraz współtworzy program tego wydarzenia. W każdy czwartek prowadzi audycję w Czwórce Polskim Radiu, gdzie prezentuje swoją muzyczną selekcję, zaprasza gości, emituje ciekawe sety.

Lista gwiazd, z którymi przeprowadzał wywiady, zawiera zarówno takie nazwiska, jak Richie Hawtin, Hernan Cattaneo, Timo Maas, Paul Kalkbrenner, Luciano, Dubfire, James Holden, Moderat, DJ Hell, jak i Tiesto, Fedde Le Grand, Sebastian Ingrosso, Kosheen czy Groove Armada. A do tego dochodzą jeszcze Sepultura, Alice In Chains, Deftones, Rammstein, Editors, Alan Wilder, Yeasayer i White Lies.

Ta rozpiętość stylowa świetnie oddaje muzyczną wszechstronność Łukasza, który w każdej swojej działalności stara się przełamywać podziały między gatunkami. Słychać to także w bardzo zróżnicowanej, debiutanckiej EP-ce „Interpol EP”, która 20 maja 2011 roku ukazała się w niemiecko-ukraińskiej wytwórni Cueplay. W ciągu 3 miesięcy od premiery przesłuchano ją aż 3000 razy, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Już wkrótce poznacie kolejny, jeszcze bardziej zaskakujący singel Łukasza.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →