Lisa Lashes

Lisa Lashes
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.djlisalashes.com/

Lisa Lashes to bez wątpienia królową Hard House, najpopularniejsza kobieta DJ na świecie wg rankingu DJ Magazine (właściwie jest też pierwszą djką która złożyła swoje top 10). Jedna z najbarwniejszych postaci sceny dance, osiągnęła sukces nie tylko jako DJ, ale i producent. Miała okazje pracować z Pete’m Doherty, Grace Jones oraz Goldiem. Jej umiejętności można podziwiań na wszystkich wielkich festiwalach od Global Gathering po UK Hells Angels Buldog Bash. Nieźle jak na dziewczynę której pierwszą pracą była praca w Marks & Spencer…

Urodziła się w dużej rodzinie w Coventry lecz teraz mieszka w Leicester. Dorastała przy scenie dance chodząc co weekend do klubów na legendarne już imprezy jak Miss Moneypennies oraz Chuff Chuff. Wspomina to tak: „Wtedy moimi ulubionymi dj-ami byli Lisa Loud oraz John Kelly. Było to coś nowego dla mnie, ale wtedy zrozumiałam że chce by muzyka była tym co będzie mi towarzyszyć każdego dnia wiec postanowiłam nauczyć się dj-ingu. Miałam chłopaka, który miał wtedy gramofony, ale jego mama nie pozwalała mi grac głośno muzyki wiec je pożyczyłam. Zaczęłam kupować płyty i w końcu doczekałam się pierwszego występu na River Severn w 1996 dla Sundissential gdzie została rezydentem”.

Ciężko pracująca Lisa rozpoczęła poszukiwania miejsc gdzie mogła by grać. Gościła na takich eventach jak Gatecrasher, Godskitchen, Frantic, Golden, Good Greef, Hotdog, Base, Escape, Euphoria, Eat Your Words, Frantic, Fully Charged, Koolwaters, Naughty But Nice, Progress, Radioactive, ROAR, Scream, Slinky, Storm, Temple Theatre.

Od 2000 roku Lisa była headlinerem takich festiwali jak Godskitchen Global Gathering, Homelands, The Infamous Tidyweekender, Tidy Magna, Creamfields UK and Ireland, Knebworth, Escape into the Park, Planet Love, Gatecrasher Summer Sound System and Dance Valley.

Mówi: „Cieszę się, że mogę podróżować po świecie jak robie to teraz, mimo tego że takie ciągłe bycie w podróży może naprawdę Cie zmęczyć, lecz nie zamieniłabym tego na nic innego w świecie”. Odwiedziła Australię, USA, Kanadę oraz Chiny, gdzie była pierwszą dj-ką która zagrała dla ponad 5000 ludzi, jednak najlepszym wspomnieniem było dla niej granie w RPA naprzeciw 33-tysięcznego tłumu.

Lisa stała się światową marką, jej nazwisko określa rangę imprezy. Po otrzymaniu rezydentury na Ibizie, Lisa wystartowała z cyklem własnych imprez. Jej imprezy gościły w Chinach, Korei, Kanadzie, Miami, Holandii, a nawet w Japonii i Australii.

Lisa także stworzyła kompilacje, które okazały się bestsellerami hard dance ( 2002 Lisa Hard Euphoria), Extreme Euphoria). Jej utwory doczekały się remisów techn., trance oraz breakowego.

Jako pracoholiczka, Lisa potrafi spędzić 7 dni w tygodniu w studio. Przygotowuje się do kolejnych występów w nowych miejscach ( Norwegia). Przy współpracy z Ministry of Sond, Euphoria, Goodskitchen przy kompilacjach, Lisa wkrótce rozpocznie prace nad ekscytującym projektem filmowym. Film powstaje pod okiem reżyserów Ciasno Royale oraz Fuzz.

Lisa bez wątpienia osiągnęła sukces i jest dziewczyną, którą na pewno każdy by chciał poznać, z jej pasją do muzyki tak samo silną jak w dniu w którym stanęła za dekami po raz pierwszy.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →