Kicikk & Michael Bull

Kicikk & Michael Bull
Kraj:
Polska
www:
http://www.mwt.abc.pl

kicikk & Michael Bull (Szczecin/PL)

Style: progressive-house / progressive-trance / trance

Bio:

„Żywiołowa ekipa, która nigdy nie ma dosyć i zawsze uwielbia bawić się razem z ludźmi podczas własnych imprez” Marcus Schössow aka Progresia o kicikku & Michaelu Bullu, Progressive Expedition@Patio – Szczecin, 21.05.2005

„Faceci, którzy żwawo idą pod prąd i promują muzykę trance na szczecińskiej scenie klubowej. Ali G powiedziałby „rrispekt” a ja po prostu dziękuje za zaproszenie – było wyśmienicie!! Wpadnę do Was jeszcze, chłopaki…” Dj Bounce (Philadelphia – USA) – Szczecin 20.10.2004

kicikk & Michael Bull czyli odpowiednio: Maciek Kiciński i Michał Wardyn to obecnie 22-letni studenci. Ich drogi zeszły się w momencie urodzenia w 1984 roku za sprawą przyjaźni ich rodziców. Podczas wspólnych spacerów w wózkach nawet nie myśleli, że za kilkanaście lat będą wspólnie wdrażali nową jakość w szczeciński clubbing. A jednak…

Wczesne lata dzieciństwa to fascynacje muzyką taneczną pop i dance/disco. Przejawiało się to nasłuchiwaniem popularnych stacji radiowych w oczekiwaniu na nowe dokonania takich grup jak Modern Talking, C.C. Catch, Pet Shop Boys, Alphaville czy nawet Queen. Upadek komunizmu spowodował, że dzięki otwarciu się rynku mieli dostęp do najnowszych nagrań swoich ulubieńców i mogli tym sposobem poszerzać horyzonty zainteresowań.

Po pewnym czasie, dzięki wkroczeniu zachodnich stacji telewizyjnych, poznali twardsze odmiany dance, zwanego wtedy potocznie „techno”. Tak właśnie zaczęła się ich przygoda z „szybkim bitem”. Na początku Westbam, Dr. Motte, Dune oraz wczesne produkcje formacji Scooter, a później odkrycie takich stacji jak BBC Radio 1 z coweekendowymi setami brytyjskich DJ-ów spowodowało iż poznali trance i takich artystów jak Paul van Dyk, Pete Tong, Kai Tacid, Humate oraz wielu innych wielkich tej sceny. Utwierdziło ich to jedynie w przekonaniu, że pragną zostać DJ-ami i grać trance. Jak się później okazało, była to trafna decyzja.

W wieku 15-16 lat byli jeszcze zbyt młodzi aby ktokolwiek wpuścił ich do lokalu z imprezą techno. Mimo tego byli już bardzo dobrze zorientowani w tym co jest grane na parkietach całego świata oraz jakie są trendy w muzyce klubowej. Czas oczekiwania na dorosłość, to czas kolekcjonowania nagrań i nieustannego dążenia do spełnienia największego z marzeń ich życia… zostać DJ-em.

Kiedy nastał długo oczekiwany wiek 18 lat zaczęli poznawać kulturę klubową „od wewnątrz”. Jednak w ich rodzinnym Szczecinie kultura muzyki elektronicznej była co najmniej słabo rozwinięta (dominowały jedynie odmiany ciężkiej i undergroundowej muzyki technicznej, które wtedy dopiero ukierunkowującym się młodym gustom nie odpowiadały). Zaczęli więc podróżować do Berlina. Jako, że stolica Niemiec oddalona jest od Szczecina zaledwie o 150 km, mogli sobie pozwolić na częstsze uczestniczenie w imprezach z cyklu Love Parade czy Vandit Nights (organizowane przez ich ulubionego wtedy DJ-a i producenta Paul’a van Dyk’a wraz z zaproszonymi, wyśmienitymi gośćmi). Ogromne wrażenie jakie zrobiły na nich te imprezy spowodowały chęć przeniesienia tego na scenę szczecińską.

Najpierw zakup wymarzonego sprzętu, a potem nauka gry na nim. Początki nie były łatwe i opierały się w znaczącej mierze na znajomościach i kredytach zaufania. Pierwszą imprezą jaką udało im się zorganizować i zaprezentować na niej od strony muzycznej był sylwester 2003 w szczecińskim Free Blues Clubie. Po upływie niecałych 5 miesięcy przyszedł czas na kolejną imprezę. Miejscem była nieistniejąca już szczecińska Aurora, gdzie na dwóch parkietach razem z housowym kolektywem Najs-m zagrali imprezę Club Nights. Dzięki temu stali się rezydentami tego klubu i Club Nights zmieniła się w cykliczną, cotygodniową imprezę. Prezentowali tam przede wszystkim muzykę trance oraz po trochu progressive, którego kicikk był wielkim fanem. Po ok. 3 miesiącach postanowili zrezygnować z rezydencji, gdyż lokal zaczął podupadać, a goście bywali agresywni.

Podczas kilkumiesięcznej przerwy w graniu zaczęli ubiegać się o własny program w szczecińskim Radiu ABC. Było to lokalne radio, które zrzeszało wielu młodych i utalentowanych artystów z różnych kręgów muzycznych. Po pozytywnym rozpatrzeniu ich zgłoszenia oraz kilkukrotnym graniu na żywo podczas całodziennego programu, we wrześniu 2004 dostali swój długo oczekiwany czas antenowy. Wypełnili go programem „Miasto w Transie” (www.mwt.abc.pl), w którym oprócz grania na żywo zapraszali też znakomitych gości z Polski i zagranicy do prezentowania swoich setów. Jak się później okazało, Radio ABC było swoistym przełomem w karierze kicikka & Michaela Bulla.

„MwT” szybko zyskiwało na popularności, a młodzi DJ-e stanowili ciekawą ofertę dla klubów. Na początku 2005 roku nawiązali współpracę ze szczecińskim klubem Patio. Już w lutym tego samego roku zagrali tam na zorganizowanej przez siebie imprezie pt. „Progressive Expedition”. Jako gość grał z nimi wtedy Cube, rezydent kultowego poznańskiego Eskulapa, członek Soundrevolt.com – portalu zrzeszającego najlepszych polskich DJ-ów grających progressive house i progressive trance. Była to pierwsza impreza tego typu w dziejach Szczecina, na której można było przez całą noc bawić się przy progresywnych odmianach muzyki tanecznej. Frekwencja przeszła nawet najśmielsze oczekiwania. Przed drzwiami do klubu stała kolejka osób czekających, aż zwolni się miejsce w środku. Od tego czasu, co miesiąc odbywały się kolejne wydania imprezy Progressive Expedition z równie znakomitymi gośćmi: Grooveliker (Citybeats- Głogów), Leon (Klatka-Warszawa), Peres (Klatka-Warszawa) oraz Marcusem Schössowem czyli Progresią ze Szwecji, nagrywającym dla takich wytwórni jak Vapour czy Armada.

Po sukcesie imprezy w Szczecinie kicikk & Michael Bull stworzyli projekt o nazwie „Progressive Expedition on Tour”, który ma na celu promowanie ich muzyki w innych miastach Polski. Pierwsza impreza tego cyklu odbyła się w gorzowskim klubie Pozytyv.

kicikk i Michael Bull razem z ich przyjacielem Dawidem Weidemannem otworzyli swoją własną agencję bookingowo-promocyjną PartyHazard (www.partyhazard.com), która organizuje imprezy wraz z bookingami gwiazd. Ich działalność poszerzona została również o kompleksową organizacje imprez plenerowych i firmowych. Dawid Weidemann jest jednym z najlepszych szczecińskich barmanów, organizuje takie imprezy jak konkursy oraz pokazy barmańskie z udziałem mistrzów barowego free style’u. Ponieważ kicikk & Michael Bull stawiają również kroki w produkowaniu muzyki (nagrali m.in. z Marcusem Schossowem remix utworu Simuck – Remember Me), planują swoją przyszłość trwale związać z muzyką i otworzyć własną wytwórnię płytową oraz profesjonalne studio nagraniowe.

Aktualnie oprócz grania na wielu imprezach w całej Polsce, można ich również usłyszeć w nowopowstałym radiu internetowym ABCkru (www.abckru.org), którego właścicielem jest stowarzyszenie Artyści Bez Cenzury „ABC”. Obaj są członkami-założycielami tego stowarzyszenia, a co za tym idzie także jednymi z twórców nowego radia. ABCkru powstało z inicjatywy ludzi związanych ze zlikwidowanym szczecińskim Radiem ABC 98.4 FM. Miasto W Transie można słuchać na żywo w każdą środę w godzinach 22-23 na antenie radia ABCkru (www.abckru.org).

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →