Kaskade

Kaskade
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:

Urodził się w 1972 roku w Chicago. Mając dwadzieścia lat przeprowadził się do Salt Lake City, by zacząć studia na uniwersytecie w Utah. W tym czasie, by zarobić na naukę, otworzył maleńką wytwórnię płytową Mechanized Records i równocześnie zaczął stawiać swoje pierwsze kroki jako DJ.
W maju 2000 roku z powodów rodzinnych wyprowadził się do San Francisco i rozpoczął pracę jako asystent w wytwórni płytowej Om Records. To w niej nagrał swój pierwszy singiel „What I Say” w następnym roku.

W 2003 roku wydał swój debiutancki longplay – „It’s You, It’s Me”.

Rok później nagrał drugi krążek – „In the Moment”. Singlem promującym wybrano „Steppin’ Out”, który zajął 5. miejsce zestawienia Hot Dance Club Play magazynu Billboard oraz 6. pozycję na Dance Radio Airplay. Kolejna piosenka „Everything” zdobyła podium na Hot Dance Club Play.

W maju 2006 roku na rynku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo „Here & Now”, podsumowujące dotychczasowe sukcesy, zawierające w sumie 20 kompozycji.

Cztery miesiące później wydał swój czwarty longplay „Love Mysterious”. Promował go singiel „Be Still”, zremiksowany przez Jaya-J i Robbiego Riverę. Kompozycja znalazła się na 4. miejscu Hot Dance Clup Party magazynu Billboard. Kolejny utwór „Stars Align” niestety nie dotarł do pierwszej 10. – zajął miejsce 11. Natomiast trzecia kompozycja z krążka – „Sorry” zdobyła 9. lokatę w powyższym zestawieniu. Piosenka została zremiksowana przez Dirty South i została w tej wersji nominowana w 2008 roku do Nagrody Grammy w kategorii Best Remixed Recording.

Pod koniec 2006 roku rozstał się z dotychczasową wytwórnią i przeszedł do Ultra Records.

W maju 2008 roku premierę miał piąty album w dorobku artysty „Strobelite Seduction”.

W marcu 2009 roku ukazał się album „The Grand”, na który złożyło się osiemnaście remiksów.

Artysta jest członkiem Summer Of Space, Late Night Alumni oraz The Sellars. Obecnie jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi na house’owej scenie San Francisco i najbardziej zajętych – prowadzi jakby podwójne życie – w dzień jest Ryanem Radonem, jednym z dyrektorów Om Records odpowiedzialnym za wyszukiwanie nowych talentów. W nocy staje się Kaskade – DJ-em i producentem muzycznym.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →