Kalwi & Remi

Kalwi & Remi
Kraj:
Polska
www:
http://www.kalwiremi.pl

Początek powstania duetu to druga połowa 2003 roku.Wtedy właśnie Kalwi i Remi poznali się w radiu,w którym prowadzili własne programy promujące muzykę klubową. Szybko zyskali ogromną popularność wśród ogromnej rzeszy słuchaczy,co wymusiło na nich występy w klubach. Z biegiem czasu Kalwi & Remi opanowując do perfekcji sztuke dj’ingu, postanowili pójść o krok naprzód i spróbować sił jako producenci muzyczni. Mając do dyspozycji doskonałe zaplecze techniczne mogli wreszcie stworzyć utwór,jaki zawsze chcieli zagrać. Jeszcze pod koniec 2003 roku powstal „Explosion”, w którym pojawił się wokal radiowej koleżanki Kalwiego i Remiego. Początkowo numer odniósł wielki sukces na rynku lokalnym,jednak z miesiąca na miesiąc podbijał kolejne parkiety klubowe zarówno w Polsce,jak i za granica.
15.01.2006 „Explosion” został wydany na płycie vinylowej przez niemiecką wytwórnie Trinity Musix,która to umieściła go również na cd kompilacjach dystrybutowanych m.in.w Japonii,Belgii,Holandii. Singiel trafił do TOP 10 Deutsche Dance Charts i na regularną playliste radia Sunshine Live,przez 3 tygodnie królował na kanadyjskiej liscie BPM:TV,wielokrotnie został wyemitowany w BBC Radio One w Essencial Mix Judge Jules’a,jest grany przez belgijskie Top Radio.
Prawdziwym przełomem dla duetu dj’ow było podpisanie kontraktu z polska wytwórnia My Music,co zaowocowało wydaniem albumu „Always In Trance” (kwiecien 2006). Klipy „Explosion” oraz „Imagination” oraz najnowszy „Made In USA” do chwili obecnej są grane w wysokiej rotacji w najpopularniejszych telewizjach muzycznych (m.in. MTV Polska,Viva Polska),a słuchacze radia Eska przyznali duetowi Kalwi & Remi nagrodę Eska Music Awards za imprezowy hit roku (wręczył ją osobiście ATB).Ogromny sukcesem było również przyznanie statuetki Viva Comet w kategorii „Dzwonek Roku”.
2006r. przyniosł także wydanie w holenderskiej wytwórni White Villa vinyla „Revolution” – utworu stworzonego wspólnie z Johnem Marksem,jak również podpisanie kontraktu na wydanie vinyla „From Poland To Brasil” wyprodukowanego z udziałem brazylijskiego dj’a Fabio Steina.
Kalwi & Remi zapraszani są do najlepszych klubów,zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Dotychczas zagrali m.in. w Londynie,Blackpool (w klubie Sanuk należącym do Ministry Of Sound),Bristolu,Chicago (Club Crobar – nr 1 w 2006 w USA), Atenach, Tallinie (Estonia), Dubaju.
W swojej karierze Kalwi & Remi wystąpili wspólnie z m.in.Paul van Dyke, Tiesto, Fred Baker, 4 Strings, Westbam.
Najbliższa przyszłość to wydanie wyprodukowanego już we współpracy z Judge Julesem singla w stylu tech-trance „ADHD”.Pojawi się on m.in.na najnowszej dwupłytowej kompilacji Kalwi & Remi 4 Play pod koniec 2007 roku.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →